Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Leirtnátok nekem, hogy mit...

Leirtnátok nekem, hogy mit kell csinálnom ennél a feladatnál? Ugy hogy megértsem légyszives. Egyébként érettségi nyelvtan tétel.

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 15:08
 1/4 A kérdező kommentje:

6. témakör: A magyar nyelv története

Tétel: A nyelvtörténet forrásai

Feladat: Mutassa be a nyelvemlékek típusait, majd sorolja be az alábbi szemelvényeket a megfelelő kategóriába!


A./...cuius incipit terminus sar feu ...feheruuaru rea meneh hodi utu rea...



B./ ...ki nopun emdul oz gyimilcstül halalnek halalaal holsz.


C./ „Világ világa,

Virágnak virága.

Keservesen kinzatul,

Vas szegekkel veretel.”

2011. jún. 21. 15:08
 2/4 anonim ***** válasza:

ez jó feladat, én is holnap érettségizem.

tehát megvannak adva h milyen nyelvemléktípusok vannak, pl szövegemlékek,szójegyzék stb. és pl megmondod, hogy az "A" tihanyi apátság alapítóleveléből van :D fehévárra menő hadiútra blabla.. és az egy szövegemlék, mivel összefüggő magyar szöveget tartalmaz

a "B"gyömölcsös meg a halotti beszéd és könyörgés, szintén szövegemlék

"C" ómagyar mária siralom, szövegemlék

összesen 5 féle nyelvemlék féle van..ha azokat megtanulod, példákkal akkor menni fog. egyik kedvenc tételem, ezt akarom húzni!


Sok sikert!

2011. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt megtudnád nekem mondani hogy melyik az az öt?Ha nem nagy gond.
2011. jún. 21. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt megtalálod mindet. Ezért legalább 7-est fogsz kapni

2011. jún. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!