Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeged, Tanítói Alkalmassági...

Szeged, Tanítói Alkalmassági Vizsga. Ki volt már rajta? Akár régebbről is.

Figyelt kérdés
Akik voltak már rajta, legyenek szívesek leírni tapasztalataikat, mennyire volt nehéz, mire kell nagyon odafigyelni, stb... köszönöm.
2011. jún. 22. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Én Bp-n voltam, az ELTE tanító alkalmassági vizsgáján. Így érdekel?
2011. jún. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,igen! Mindenféle segítségnek örülök! Csak szerettem volna kiemelni, hátha jár erre valaki aki volt Szegeden. Kérlek írd meg nálad mi volt! köszi szépen!
2011. jún. 22. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát eléggé húzós volt az eltén.

A tesin széthajtottak minket, minden volt ami a követelmények között szerepelt.

Az ének könnyű volt, de csak azért mert alapból jó hangom van, kellett szolmizálni, az kissé döcögős volt.

A beszéden meg olvasnunk kellett egy közepes méretű bekezdést.

Esetleg valami részletesebben?

2011. jún. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Engem leginkább az ének része érdekel. Attól parázok nagyon! Nem tudok még kottát olvasni,nagyon szolmizálni sem...de még van 2 hetem megtanulni,de kezdek kicsit félni,h nálam is húzós lesz.
2011. jún. 22. 22:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát sajnos arról érdemben nem tudok nyilatkozni, mert elég kivételes eset volt az enyém... Eleve 20 dalt kellett ugye vinnünk, ebből mindenkivel elénekeltettek 2-3-at, legalábbis akikkel beszéltem.. Nálam elkérte a lapot, elénekeltetett egyet. Miután végeztem, megkérdezte, hogy te ének suliba jártál, ugye? Hallani a hangodon...

Csak néztem rá.. Végül mondtam, hogy SOHA nem jártam semmilyen énekes suliba, se semmi hasonlóra.

Nagyon meglepődött, megdicsérte a hangom, és már át is tért a szolmizálásra...

Elém rakott egy kis füzetet, volt benne egy sor, arra rámutatott, hogy énekeljem el. Nem ötvonalas rendszerben volt, hanem csak így nézett ki :


[link]


4 hang terjedelmű volt, szó,mi,ré,dó.

A kezdőhangot ő énekelte fel, innentől nekem kellett. Az utolsó két hangot nem tudtam jól, addig segítgetett, hogy kicsit feljebb/lejjebb, míg ki nem tudtam énekelni... végül elköszönt tőlem, én is tőle, és ennyi volt. De nem hiszem hogy az átlagra ez vonatkozik.


De ha ez megnyugtat, én meg a tesitől paráztam. A kondim kb nulla, asztmás voltam/vagyok 10 éve. Most már enyhült, de ugye előtte táncoltam, meg tornáztam, amikor kiderült annyira ki voltam a gyógyszerektől, hogy évekig nem csináltam semmi aktívat.. Most, hogy már alig vannak komoly tüneteim, a kondim nem került elő csak úgy. Szétizzadtam magam, alig kaptam levegőt, és hányinger is kerülgetett...

2011. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Aha,értem.Akkor biztos neked jó hangod van.Én azt nem mondanám,hogy nem tudok énekelni,de azért egy x-faktorba nem jelentkeznék:) De azért nekem ez a része is necces. Nem tudom mennyire köthetnek majd belém emiatt... A szolmizálás is elég neccesnek túnik..És neked egyből meg is mondták, hogy sikerült vagy kaptál róla valami lapot? A tesi részétől már csak azért sem parázom,mert röplabdázom,szóval mondhatni kondiba vagyok:)
2011. jún. 22. 22:43
 7/7 amarill ***** válasza:
Biztos jó lesz
2013. febr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!