Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem érettségi! Lehetség...

Történelem érettségi! Lehetséges minimális tudással ezt elérnem?

Figyelt kérdés
66%-os lett az írásbelim... Véletlenül se számítottam rá, történelem-analfabéta vagyok :D A célom az lenne a holnapi szóbelin (tanultam, csak nem vagyok valami ügyes, és nincs jó beszélőkém) hármas legyen a legrosszabb eshetőség... Kiszámoltam, hogy 60/10 ponttal is meglenne az még 51%-.. Nekem ez bőven elég lenne :) A forrásokkal, a kis tudásommal, és a tanári segítséggel ez mennyire lehetséges szerintetek?
2011. jún. 24. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha csak azt elmondod átfogalmazva, ami a forrásban van, az kb 30 pont. Ne legyél ilyen negatív, egyszerű paraszti logikával el tudsz mondani még pár dolgot, amit kikövetkeztetsz, és simán meglesz a 4-es! Ne 3-ast akarj!
2011. jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze, jó lenne nekem a négyes is :D De hála égnek nem kell a történelem, mindig is hülye voltam belőle, 2es és 3as között.

Köszönöm szépen a válaszod, örülök hogy írtál :) Kicsit megnyugodtam.

Várom a többi választ!

2011. jún. 24. 14:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a történelem éretségimet a Discovery Channel műsorainak köszönhetem.A feléig jutottam el a tételeknek tanulásban, és a vizsgán persze a tételsor másik feléből sikerált tételt húznom.Ha nem nézem egyfolytában azt a csatornát, akkor tuti hogy megbukom.
2011. jún. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszoltál kedves második, de ennek köze sincs a kérdésemhez :) Azt kérdeztem, hogy lehetséges-e hogy megkapom a minimum pontszámot így.
2011. jún. 24. 15:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok most is. Túlparázod a dolgot. :) Elhelyezed az eseményt, amiről beszélned kell térben, időben (atlaszt használhatsz, ha szükséges), elmondasz 3 összefüggő mondatot, és meg is van a 10 pont, ha ennyire az kell. :P
2011. jún. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
... :D Rendben, igyekezni fogok.
2011. jún. 24. 16:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló jól mondja, ha már csak a forrást valamint az esetlegesen rajta lévő képeket tudod értelmezni, simán megvan. Nekem mondjuk könnyű dolgom volt, a forrásra és az atlaszra rá sem néztem :D. (írásbelim egyébként 81% lett, a szóbelim 96%). Mindig is kedvenc tantárgyam volt a töri, csak azért csináltam meg az érettségit is :D.
2011. jún. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:) Igaz 4%ot rontottam, de ígyis 62 % lett. Szóval megvan. Köszi a sok tanácsot, sziasztok! :)
2011. jún. 25. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!