Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi pontok számítása?

Felvételi pontok számítása?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem.

magyar 80%

töri 82%

matek 56%

német 80%

angol (emelt) 72%

A kérdésem az lenne, hogy a pontszámításnál -az érettségi pontok kiszámításánál- muszáj az angol eredménnyel számolni (még ha nem is az a legjobb) mert az emelt érettségi volt? Vagy lehet úgy is hogy a két legjobb, jelen esetben a történelem és a német?

A felvi.hu-n sajna semmit nem találtam ilyen esetre vonatkozóan :(

Előre is köszi!


2011. jún. 24. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ez attól függ milyen szakra jelentkeztél. Mondjuk, ha anglisztikára, ahol alapból kötelező az emelt akkor számítják, de ha nem akkor nyilván azt amivel Te jobban jársz.
2011. jún. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Viszont az emeltért csak akkor kapod meg a 40 pontot, ha az angollal számolsz! Máskülönben nem!
2011. jún. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt tudtam, hogy pl anglisztikánál mindenképp számolnák az emeltet (:

De úgy látszik így is muszáj lesz, hogyha érvényesíteni szeretném a +40 pontot.

Kösz a gyors válaszokat!

2011. jún. 24. 20:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos csak így kapsz +40et. Nekem sem lett legjobb az angol emelt, viszont ha nem számítom, akkor csak +28 pontom van (nyelvvizsga).

Nagyon kib.szás ez a pontszámító...

2011. jún. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

20:37

Én is így vagyok. Ha nem számítom az emeltet csak +28 pontom van... Annyira meg nem lett jobb a többi, hogy lemondjak arról a 40 pluszról. Sajnos :(

2011. jún. 24. 21:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak akkor számítják a plusz 40 pontot, ha felvételi tárgy.. vagy rosszul tudom?
2011. jún. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!