Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi ponthatár számítása?...

Felvételi ponthatár számítása? Nem értem!

Figyelt kérdés

Ha pl. ilyenek az eredményeim:


11. évvége:

matek 2

nyelvtan 4

irodalom 5

angol 4

informatika (a választott) 3

töri 3


12. évvége:

matek 2

nyelvtan 4

irodalom 4

angol 4

info 3

töri 3


és az érettségim:

matek 25%

nyelvtan 75%

irodalom 70%

angol 67%

info 75%

töri 63%


És az általam választott egyetemi szak követelményében ez van:

Érettségi követelmények, vizsgatárgyak:

magyar v. nemzetiségi nyelv (és irodalom) és biológia v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv (angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol) v. szakmai előkészítő tárgy (művelődési és kommunikációs alapismeretek, oktatási alapismeretek)


És ebből a 2 legjobbat kiválasztom, akkor hány pontom lesz? Elmagyarázná ezt valaki?


2011. okt. 23. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval :) először is nem értem, hogy a nyelvtant és az irodalmat miért szedted külön? Az egyben van, külön nem veszik, csak szóbeli érettségin kell külön felelned mindegyikből, de egy eredményt kapsz belőlük.

Maga a pontszámítás kétféleképpen zajlik:


1. Duplázás. Ebben az esetben tehát 2 tárgynak az érettségi eredményét szorozzák kettővel, de ezeknek mindenképpen szerepelniük kell az érettségi követelményekben. A te esetedben tehát magyar 73 % (átlagoltam a nyelvtant és az irodalmat ) és angol 67 %. Ez így összesen 280 pont a maximális 400-ból. Ehhez jön hozzá (az új pontszámítási törvény szerint) a maximum 100 pluszpont (nyelvvizsga , emelt érettségi stb).

2. Rendes számítás. Ebben az esetben először is számolják a hozott pontjaid dupláját ( 11. és 12. év végén a matek, magyar, töri, idegen nyelv és egy természettudományos tárgy eredménye), viszont ezt nálad nem tudom kiszámolni, mert nem írtál oda természettudományos tárgy eredményét (kémia, biosz, föci, vagy fizika). Ez maximum 100 pont lehet. Ehhez az 5 érettségi tárgyból számított %-os átlag jön, ami szintén maximum 100 lehet. Plusz az a két tantárgy %-os eredménye, mely érettségi követelmény, egyenként szintén maximum 100, de a te esetedben ismét magyar 73 % és angol 67%.

2011. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

jaja, első nagyon jól leírta :)


ha nincs pluszpontod, akkor 280 körül számold.. Sajnos ez nem valami sok :\ ha még nincsenek meg az eredményeid, csak kb-ra írtad le, akkor hajts rá mert ennél sokkal jobb kell!!(kéne)

2011. okt. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még nincs meg az érettségim, csak úgy saccra írtam százalékokat, meg idei eredményeket, szerintem ez a minimum amit teljesíthetek. Remélem, hogy ennél azért több lesz. Hajtok! :)
2011. okt. 23. 15:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Az irodalom és a nyelvtan egy jegynek számít az érettségiben.

2012-es felvételitől meg a választott tárgyadnak természettudományinak kell lennie mindenképpen. (Nem érettséginél, hanem a 11-12-es év végi jegyeidnél) Szóval vagy biosz, föci, fizika, vagy természettudomány.


Egylbként a számítás az úgy van, ahogy már feljebb írták :)

2011. okt. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!