Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért jobb külföldön egy...

Miért jobb külföldön egy magániskola, mint az állami? Miben másabb azon túl, hogy fizetős, meg luxuskörülmények vannak? Más tankönyvük is van? Magasabb a követelményrendszer, többet kell tanulniuk? Aki tud erről infót, légyszi, írja meg!

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 00:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tapasztaltam, hogy külföldön (angolszász iskolákban)az állami képzés nagyon nagyon alacsony szinvonalú. Ha komolyabb oktatást akart valaki (értsd: egy átlagos magyar iskola szinvonala), akkor fizetős suliba kell menni.

Ha valaki egyetemre akar menni, nagyon kevés esélye van bejutni állami iskolából, lévén hogy az oktatásából alappillérek hiányoznak.


Én állami suliba jártam 3 évet kinn, szorzótábla 3.-ban van, több számjegyű számok összeadása 4.-ben. Tesóm oktatását is látva tudom, hogy egészen 6. osztály végéig kb játék az egész. Aztán amikor hazajöttem, szenvedtem is rendesen mire behoztam a lemaradásomat...

2011. nov. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ!!

Ezek szerint másfajta tankönyvből is tanulnak, ugye?

Ezeket meg lehet vajon venni egy tankönyvboltban úgy, mint Mo.-on? Mert ha igen, akkor akár egy állami suliba járó gyerek is lehet képzettebb, ha otthon gyakorol, megtanulja azt az anyagot, amit a magánsulisok.

2011. dec. 13. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!