Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen volt az elsősegély...

Milyen volt az elsősegély vizsgátok, mit húztatok?

Figyelt kérdés
és ha elakadtál akkor segítettek?
2011. jún. 26. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi különös nem volt. 3-asával mentünk be, volt bent egy orvosnak látszó valaki, meg egy nővérnek látszó valaki. Húztunk 1 tételt, de mielőtt arra került volna sor meg kellett csinálni a stabil oldalfekvést és a lélegeztetést mindenkinek. Mondták hogy az én lélegeztetésem nem igazán jó, de mindegy. Aztán elmondtam a tételt, és átmentem. Nagyjából csak az bukott meg, aki szívmasszázst csinált lélegeztetés helyett :D
2011. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk kétféle szituáció volt a húzott tételen, azon amit én húztam az egyik az volt, hogy autóval tartunk valahova, amikor az utasom szendvicsevés közben hirtelen köhögni majd fulladni kezd, mit teszek? :) A másik ha jól emlékszem egy belsővérzéses tünetet írt le, de ebben már nem vagyok biztos.

A társamnak kicsit a szájába kellett rágni a dolgokat, hogy lüktetve vérzik az ember keze oké... mit csinálunk vele? Hagyjuk lógni azt a kezet? Milyen kötést alkalmazunk rá? stb... Szerencsétlen srác nagyon be volt pánikolva, de őt is átengedték, mert a kérdésekre válaszolni jól tudott. :) Ezután nekem stabil oldalfektetésbe kellett helyeznem valakit, a társamnak lélegeztetést kellett bemutatni és mindenki ment a dolgára.

2011. jún. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja és nálunk egy mentőtiszt volt a vizsgáztató! :)

Nem arra mennek, hogy mindent bemagolj és oda vissza tudd, hanem inkább alkalmazni tudd. Ezt leszámítva engem szintén egy mentőtiszt tanított elsősegélyre és ő azt mondta, hogy ők mentősök tisztában vannak azzal, hogy az átlag ember sokkot kap, ha valami gond van, de már az is bőven jó, ha megtartja az ember a lélekjelenlétét ha baj van és csinálni tudja azt, amit a telefon másik végén mondanak neki, ha mentőket hív.

2011. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!