Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Mennyi időt...

Egyetemisták! Mennyi időt vett igénybe a legidőigényesebb vizsgátok elkészítése?

Figyelt kérdés
Írjatok tantárgyat is. És arra is kíváncsi vagyok, hogy oldalszámban kifejezve mennyit kellett megtanulnotok.
2011. júl. 5. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Többször tanultam rá heteket, mert csak sokadszorra mentem át: szóval úgy összességében kitett vagy 3-3 és fél hónapot. Oldalszám? Könyvek összesen kb. 1500 oldal+jegyzet kb 200 oldal. A tantárgy neve nem hiszem, hogy mond neked valamit, hacsak nem nyelvszakos vagy.
2011. júl. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 3,5-4 hét folyamatos, intenzív tanulás. Oldalszámban nagyon nehéz kifejezni, mert rengeteg könyvet kellet megtanulni, de voltak átfedések, plusz némelyik könyv tele volt képekkel. Funkcionális anatómia könyv 2000 oldal (kis alakú), szövettan kb. 500 oldal, embriológia közel 400 oldal, ehhez jön még a két anatómia atlasz, egy csomó jegyzet, az előadás és gyakorlati anyagok...

Iszonyatos volt...

Tantárgy: anatómia (szigorlat volt egyébként).

2011. júl. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok még egyetemista, csak szeretnék kapni egy tiszta képet, hogy mire számítsak neccesebb helyzetekben. :) Köszi szépen, aranyos vagy!
2011. júl. 5. 23:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A 3,5-4 hét tanulás természetesen a vizsgaidőszakra vonatkozott. Ezen kívül minden számonkérésre, és vizsgára külön-külön is elég sokat kellett készülni.
2011. júl. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Aham, szuper vagy!!


És az, hogy folyamatos, intenzív tanulás mit takar? Napi hány óra? 10-12?

2011. júl. 5. 23:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Reggel 8-tól késő délutánig-estig.
2011. júl. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én építőmérnöki szakon vagyok, nálunk inkább gondolkodni kell, megérteni a dolgokat, ami nem olyan nehéz, így nincs olyan nagy gáz, mert én ezt szeretem.

Eddig egyszer voltam komolyabb gondban, akkor nem a gondolkozás kellett, hanem némi s*gg, na azt nagyon nem szeretem! 34 dupla tételt kellett megtanulnom (tehát 68-at), egyesével 2 oldal volt kb. Mivel nem vagyok mazochista és mi mérnök tanoncok túl magolósok sem vagyunk, nomeg amúgy is igyekszem mindent utolsó pillanatra hagyni, ezért 4 nap non stop tanulással sikerült mindent benyalnom. Azért ennyi tanulás után még lett volna olyan tétel, amivel megtud a tanár fogni, ha nagyon akar, de szerencsére jót húztam és jókba is kérdezett bele! :) Ja, amúgy geológia volt, de túl lehet élni. Nyilván ha pl. egy jogos olvassa ezt, akkor most halálra röhögi magát, hogy én ekkora mennyiségű elméleti anyagtól rosszul voltam, tehát egyáltalán nem mindegy milyen szakról beszélünk! :)


Amiben csupán gondolkodni kéne és húzósabb az inkább a matek. Nagy kotyvasz az egész és próbáld kitalálni mivan... Arra a többihez képest elég sokat szoktam készülni, 2-3 napot biztos, de ez csak gyakorlás és gondolkozás inkább, tehát nem olyan megterhelő (nekem).

A napok alatt azt kell érteni, hogy kb déltől hajnali 2-ig.


Az igazi probléma az, hogy vizsgaidőszakban minimum van az embernek 3-4 vizsgája, jobb esetben sokkal sokkal több és nem mindig van az embernek annyi ideje tanulni, mint amennyit kéne, nomeg olykor jó néhány szabadnapot is kivenni. Pl. én mindig vizsgáról vizsgára tanulok. Ha kedden van matek, akkor addig csak arra, ha csütörtökön mechanika, akkor matek vizsga után csak mechanikára koncentrálok és így tovább. Nekem ez nagyon bejött, míg a kevert tanulás egyáltalán nem. (ezt majd kitapasztalod magadnak te is) A fentebb említett geológia vizsgára készülhettem volna csütörtöktől keddig, de a csütörtököt megadtam magamnak szabiként, mert a kényelem nagy úr!:)

Egyébként meg 4-esekre, 5-ösökre hajtok, szóval ha te beéred kettesekkel nyilván nem kell ennyit tanulni! :)

2011. júl. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos a legidőigényesebb vizsgám a geodézia, aminek holnap lesz vége, ha törik, ha szakad, mivel már a harmadik alkalmat ba.szom el. Körülbelül fél hónapja csinálom és hát, nem sokat tanultam rá. Az első vizsgán tanulás nélkül 2 pont hiányzott, a másodikon pont kikaptam a kb. 54 tételből azt a 3-at, amit nem tudok (most se tudom felfogni, hogy ez véletlen, vagy direkt szivatás-e). De amúgy 1-1 nehezebb vizsgára 1-2 hetet szoktam tanulni, de annyi után már jó jegyem is van belőle. Intenzív tanulást képzelj.
2011. júl. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!