Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előrehozott történelem érettségi?

Előrehozott történelem érettségi?

Figyelt kérdés
11.-ben előrehozott történelem érettségit szeretnék letenni. Most leszek tizedikes, eddig 5-ös voltam töriből, minden órára tanultam. Arra gondoltam, hogy letenném 11. év végén. A kérdésem az lenne, hogy letehető e, ha 10. osztály után, nyáron állok neki tanulni, esetleg még a mostani nyáron? Középszintű, vagy emelt érettségit tegyek? Melyik elképzelhető? Szeretem is a törit, a tanárom is nagyon jó! Mi a véleményetek? :)
2011. jún. 29. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Akkor osztályozó vizsgáznod kellene a 12-es anyagból, plusz a 4 év anyagából egyedül felkészülni.

Sosem értettem, mi a franc értelme van az előrehozott érettséginek (najó, egyes esetekben nyelvekből oké), főleg töriből: ugyan minek??.

2011. jún. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze, ezt én is tudom. :) Csupán annyi, hogy mikor majd a többiek ott izgulnak a rendes érettséginél x tantárgyból, nekem eggyel kevesebbre kell majd felkészülnöm, lehet hogy kettővel, ha az angolt is leteszem. A kérdésre még várom a válaszokat! Köszönöm :)
2011. jún. 29. 22:32
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Ugyan, teljesen felesleges, más is túléli, egyáltalán nem nagy dolog. Egyébként egyetlen egyetemi vizsgára kell -nyelvet kihagyva- 3 kötelező érettségi tárgy anyagának mennyisége.

Ha meg nem úgy sikerül, ahogy tervezted, akkor meg mehetsz megint (ami nyelvekből is sokakkal megesik). De te tudod, te kockáztatsz, szerintem feleslegesen.

2011. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Igen, abban igazad van, hogy előrehozott érettségivel nagyon megtudod könnyíteni a dolgodat. De ezt ne történelemből tedd, ugyanis közép-és emelt szinten egyarán a 11-12. évfolyam anyaga szerepel. Ha tényleg jó vagy töriből és a tanárod is jó talán még a középszinttel megtudol birkózni valamilyen szinten, viszont az emelt szinttel nem.

Sok sikert a tanuláshoz!

(Egy történelem szakos hallgató)

2011. jún. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A középszintűt röhögve meg tudod csinálni 90 fölé előrehozottan, én szívből ajánlom. Az emelt szintűt 90 fölé csak így hipp-hopp eldöntve nem ajánlom, arra már tényleg készülni kell sokat, 11.-ben még nem vagy olyan rutinos érettségiző, hogy ezt bevállald szerintem.

Az előrehozott pedig nagyon hasznos, azokat a tárgyakat lezárod, megvan belőlük a pontod, egyszerre csak egyre kell készülni, jó eséllyel lehet 90 fölé írni őket, utána meg több idő marad a többi tárgyra. Ezenkívül halálos nyugalommal tudsz elmenni a 12.-es szóbelidre, tudván azt, hogy már minden pontod megvan, egy-két tét nélküli szóbeli marad.

2011. jún. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak nyelvből és a választottadból csinálj előrehozottat, és töriből majd a rendesnél emeltet. Az írásbeli ott is ugyanakkor van, mint a közép, de a szóbeli valamivel hamarabb, szóval így az irodalomra és a nyelvtanra kell már csak középszintűre készülnöd ( mivel matek szóbeli nincs ). Ha tényleg szereted a törit, akkor szerintem várj, hogy minél jobb emeltet írj!
2011. jún. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Ment a zöld jel :) Nyelvből szeretnék mindenképpen, választott nekem nincsen, mivel kereskedelem-marketinget tanulok majd 11.-től. Ezért szeretnék töriből tenni még másrészt, de akkor a középfokút megpróbálom. Ha már most elkezdek rá készülni, vicces lenne ha nem sikerülne, hiszen még két évem van rá. A válaszokat továbbra is várom! :)
2011. jún. 29. 23:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha szereted a törit, és emelt szintűt szeretnél rakni, azzal mindenképp várj 12. végéig.

Ha tényleg jó a tanárod 11. végére simán felkészít és kisujjból kirázod a középszintű töri érettségit, tudom miről beszélek. De az emelt tényleg nehéz, sokkal nehezebb mint a középszintű, tehát ha azt szeretnéd mindenképp várj.

2011. jún. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hidd el, hasznodra lesznek a tanári magyarázatok az utolsó évből is!

Előrehozott érettségit tenni szerintem akkor van értelme, ha már befejeztél egy tantárgyat (pl. földrajz, informatika -- igazából erre is találták ki!), vagy ha szeretnél előbb egy közepet, utána egy emeltet ugyanabból. Más esetben nem nagyon hasznos, egy érettségit ki lehet bírni a tárgyak számától függetlenül, legalább edződsz az egyetemre, ahol 10-15 vizsgád is lehet egy vizsgaidőszakban.

2011. jún. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok tizenkettedikes, és nyár végén osztályozó vizsgát tettem ebből az évből. Több okom is volt rá, és mindenképpen úgy gondolom, hogy megérte. Ma voltam közepezni, és maga az érettségi nagyon könnyű volt. Az osztályozó nehéz, főleg azért is, mert nekem tagozatos tárgyam volt a történelem.

Ha mindenképpen akarod, vágj bele, de készülj fel rá, hogy furcsán fognak nézni, hogy kötelező tárgyból előrehozottazol :) Sok sikert!

2011. okt. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!