Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira mennyi a jelentkezési...

Nikol.T. kérdése:

Orvosira mennyi a jelentkezési KORHATÁR? S ugye csak nappalin végezhető?

Figyelt kérdés
Bővebben: Meg van szabva, hogy valaki hány éves koráig jelentkezhet általános orvosira??? Illetve, orosi képzés csak nappali oktatásban fordul elő???
2011. jún. 30. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

80 fölött már annyira nem ajánlom az esetleges kézremegés, látásromlás miatt.

Hála a jó égnek levelezőn, estin még nem lehet senki orvos, bár ha átnézel a kicsit fentebb lévő ezotéria témakörben, biztosan ajánlanak neked távoktatásos varázsló, vagy kóklerképzést.

2011. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

csak nappalin van képzés,korhatár nincs.

Ha régi érettségid van (nem emeltszintű) akkor le kell érettségizned azokból a tárgyakból amit kérnek.

2011. jún. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a mosolyogtató "kóklerképzős" választ és az érettségivel kapcsolatosat is! :) ...32 évesen a nyugdíjkorhatártól még távol állok - s az írottak szerint még a jelentkezéshez sem vagyok "túl vén" -, továbbá zongoratanárként remélem, hogy a kézremegés is majd csak nagy sokára ér utol. Ugyanakkor jövőre szeretnék felvételizni, s most már legalább tudom, hogy mire készüljek: a 14 éves érettségimmel egy újabbra. ...Na, de egyszer élünk, és fő az akarat! ...Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 30. 13:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen készülj fel, hogy nem biztos, hogy megéri neked... Ha zongoratanár vagy, gondolom van valami diplomád, akkor ezért már fizetni vagy köteles (Pesten 1millió/félév). A tanulástól is gondolom elszoktál, nem olyan egyszerű visszaszokni, főleg nem ilyen mennyiségű tananyagra. Úgy még nehezebb, hogy a leendő csoporttársaiddal se lesz meg a közös hang, a közös érdeklődés, nem lesz kitől segítséget kérj (nem azt mondom, hogy kiközösítenek, de legyünk reálisak, a legtöbb esetben egy 32 évesnek és egy 18-20 évesnek nem sok közös témája van, és más az élethelyzete is). Nem rémisztgetni akarlak, meg lebeszélni, csak hogy legyen egy kis rálátásod. Családod van?
2011. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2011. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves "06-30 13:45"-kor kommentező!

Köszönöm a figyelemfelhívó eszmefuttatást! ...Gondoltam a korbeli elérésre, s bár nem mondom, hogy emiatt egy cseppet sem aggódom, ám életemben először akarok úgy belevágni a felsőfokú tanulmányokba, hogy az ezzel járó társasági élet már teljesen figyelmen kívül marad. Épp azért, mert mostanra megváltozott a felfogásom és az életkörülményeim (na meg túl vagyok a "nekem szánt összes" főiskolai és egyetemi bulin), most csak a tanulás és a végeredmény lesz a cél - a körülöttem lévőktől teljesen függetlenül. Esetleg (a még mindig bombázó külsőm ellenére ;)) szívesen eljátszom majd a tyúkanyó szerepét. :) (Ezzel is segítve a bulizós "nem mindig készülőket". ;)) Szóval, remélem a legjobbakat...

Van családom, de a párom fia már 14 éves - túl sok babusgatásra már nem szorul -, saját gyermekem pedig még nincs. Szóval vagy most vágok bele a képzésbe, vagy már soha. S szeretném megragadni az utolsó utáni pillanatot. ...Még egyszer köszönöm, s a legjobbakat! - Niki

2011. júl. 4. 18:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj manapság minden egyetemen egyre több a 30-40 éves aki az első diploma és 10-15 évmunka után újra elmegy alapképzésre egy teljesen más témában.
2011. júl. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves "06-30 15:08"!

Köszönöm(!), hasznos volt! Leginkább azért, mert megnyugvással tölt el, hogy más is jár hasonló cipőben, miközben most nagyon jól jön a pozitív példa!

Niki

2011. júl. 4. 18:24
 9/9 anonim ***** válasza:
13:45ös vagyok, sajnálom, hogy nem volt hasznos a válaszom, csak mert nem azt írtam, amit hallani szeretnél... Csak az igazat írtam, amit tapasztaltam, no meg a véleményem. Azért kívánom, hogy sikerüljön, amit szeretnél.
2011. júl. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!