Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek átverés az hogy...

Szerintetek átverés az hogy egy otthon végezhető munka jelentkezési lapjáért meg a cég elérhetőségeiért a mankaadó pénzt kér, mint munkabér? (Dél-Pest megyei szuperinfóból)

Figyelt kérdés
Nincs semmi munkám, már mindent bevállalnék, de azért teljesen hülye nem vagyok, ezért gyanakszok. Ez egy otthon végezhető borítékolási munka lenne, csak el kéne küldeni rózsaszín csekken a pénzt a munkaadónak meg a válaszborítékot a saját címemmel. A pénz nem nagy összeg, de azért nem dobnám ki az ablakon.
2010. szept. 3. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

mankaadó?


munkabér? munkabért te kapsz nem neked kell fizetni neki.


amúgy ebben amit leírtál semmi átverés nincs. ha én azt mondom, hogy gyere ide adj nekem 100 Ft-ot és kapsz egy pofont, akkor az még nem átverés nem?

2010. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek kamuk. Elküldöd a pénzt és utána leshetsz, mint a luki nyúl. Nem nagy összeg, de ha sok ember bedől neki, akkor szép kis summa jön össze.
2010. szept. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a klasszikus piramis.

Te fizetsz azért, hogy megkapd a "pakkot", amiből pénzt fogsz csinálni. A csomag tartalma egy "sablonszöveg", amely leírja, hogy adj fel egy hirdetést, hogy otthon végezhető munkát hirdetsz, majd a jelentkezőktől szedd be a "pakk" árát, és küldd el nekik. Így szépen-szépen épül a piramis.

2010. szept. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne dőlj be, átverés. Nekem 2 ezer forintom bánja.
2010. szept. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!