Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki bekerül az orvosira...

Ha valaki bekerül az orvosira államilag támogatottra, majd átmegy egy másik szakra (állami), például mert nem bírta/megbukott stb. , akkor azon a szakon X félévet fizetni kell?

Figyelt kérdés
Fordított esetről tudok, amikor X szakról átment orvosira valaki, de neki az utolsó 1 évet fizetnie kell. (ugye az orvosi 14 félévet támogat, a többi kevesebbet [nem tudom mennyit], ezért merült fel bennem ez a kérdés)
2011. jún. 30. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyi félévet kell fizetnie, amennyivel kicsúszik az adott szak állami támogatásából.
2011. jún. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ezt nem értem. Ha az orvosi 14 félév, a többi meg 12 félév(asszem), akkor miért kell fizetni 1 évet orvosiért, ha 1 évet járt másik szakra? Mert ilyen alapon marad akkor 12 félév amit támogat az állam (és ugye pont ennyi az orvosi, már ha nem bukik az illető..)
2011. jún. 30. 22:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát... lehet hogy ő csúszott. Fogalmam sincs, hogy lehet e vinni a támogatást egyik helyről a másikra, de ha 12 félévből 3-at elhasznált, akkor ha átmegy orvosira, már csak 11 féléve marad, ami biztosan nem elég ahhoz hogy befejezze ergo fizetnie kell.

Szerintem ha valaki orvosiról megy máshova úgy, hogy 3 félévet használt el, akkor sem 12, hanem már csak 9 féléve marad, ami vagy elég neki a képzés befejezéséhez, vagy nem.

2011. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
orvosira járok, úgyhogy képbe vagyok ez ügyben. Azért szokott előfordulni, mivel rengetegen csúsznak, főleg másodéven, így 1-2 félévet fizetniük kell, ha mondjuk előtte 1 évet etk-ra vagy akármi másra jártak.
2011. júl. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!