Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell több pont a költség...

Miért kell több pont a költségtérítésesre, mint az államilag támogatottra?

Figyelt kérdés
Pl. a Bme járműmérnök államira 347 kellett a költségtérítésesre 400
2011. szept. 18. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Általánosan az államira kell több pont.
2011. szept. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

ez előfordulhat, pl elképzelhető, hogy az elmúlt években az államira túl magas volt a ponthatár, ezért a jelentkezők úgy gondolták, hogy inkább költségtérítésest jelölik meg. Konkrét példa a PTE-BTK pszichológia szakon idén 31 ponttal kevesebb kellett államira, költségesre viszont 100 ponttal több. Több barátom is inkább utóbbit jelölte, mondván úgy sem kerülnek be államira, hát most költségesen sincsenek benn.

A másik ok még lehet az is, hogy ha tipikus másoddiplomás szakról van szó. Ez esetben a jelentkezőnek mindenképpen költségeset kell megjelölnie, hiszen már elhasználta a támogatott féléveit, de adott esetben ilyen sok pontja van.

2011. szept. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Tessék, ezt a kérdést én tettem fel, és sikeresen meg is válaszoltam magamnak xD

2011. szept. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tehát értelmes dolgot írtam :D (2. válaszoló vagyok)
2011. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi már értem.
2011. szept. 19. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!