Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudom hogy mi a nekem...

Honnan tudom hogy mi a nekem megfelelő pálya és iskola? HOgyan találjam meg azt a szakot, amire valóban mennem kéne?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségi , eddig úgy voltam vele, h Győr, gyógypedagógia.Most viszont félek, az érettségitől, attól hogy felvennének e és attól is hogy nem tudnám végigcsinálni. Nem vagyok túl talpraesett se túl nagy pofás, ezért félek nem tudnék elintézni dolgokat. Arra is gondoltam, hogy még a tanév alatt elvégzek egy tanfolyamot, és h nem kerülök be akkor elmegyek dolgozni külföldre, de akkor hogy néznének rám az emberek?
2011. júl. 2. 11:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a legfontosabb, hogy ne parázd túl az egészet. Nyugi!

Bőven van időd!

Én is azt hittem hogy ha érettségi után nem fognak felvenni és 3 év alatt nincs alapdiplomám és még két év alatt mesterim összedől a világ. Mostanában a fiatalok valahova sietnek vagy nem tudom de már mindent korábban kezdenek és ha valamiről "lekésnek" akkor összedől a világ.


Ha nem vesznek fel akkor jelentkezel szakképzésre, nem feltétlen kell rögtön elhagyni az országot de ahogy te jónak látod. Ha van esélyed menj. Amúgy diploma ide vagy oda anélkül is meg lehet élni ha talpraesett vagy.

Én biológusnak készültem de nem sikerült így szakács cukrász lettem és sokkal jobban tetszik ez a szakma és mivel törtető voltam elég jó helyen dolgozok és majdnem annyit keresek mint a kutat biológus haverjaim fognak akiknek még 2 évük van az egyetemből.

2011. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!