Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik már újra érettségiztek!...

Akik már újra érettségiztek! Hol tettétek le? Lehet helyet választani vagy az újból vizsgázók egy helyen érettségiznek?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem...ha pl. az oktatási hivatalnál jelentkezem, akkor ők mondják meg, hogy hol?vagy miként műkódik?:)
2011. júl. 5. 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Ha OH-nál jelentkezel, akkor beosztanak valahova, amúgy meg besétálsz egy suliba és szólsz, hogy mit akarsz, majd ott érettségizel, amennyiben elvállalnak (nem kötelesek fogadni, de általában szoktak).

Kivéve őszi érettséginél és emelt szintnél, mert ott sem választhatsz iskolát, ott is beosztanak valahova.

2011. júl. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem teljesen igaz.

Nem az OH, hanem a fővárosi vagy egy megyei kormányhivatal szervezi az érettségi vizsgákat, már ha hozzájuk fordulsz. Ilyenkor ők mondják meg.


Ha magadnak intézed, akkor ősszel középszinten is magadnak választasz iskolát a felkínáltakból, nem pedig előre beosztanak valahova.

2011. júl. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Jól van, mindenki tudja, hogy mit értünk OH-n. Nem kell a kákán is...

Mellesleg én nem választhattam ősszel. Ez Szegeden volt.

2011. júl. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ:)
2011. júl. 5. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

[link]

Ebben minden benne van.


A kedves utolsónak meg fölösleges volt a megjegyzése, bármi alatt lehet bármit érteni, és akkor hamar fogunk összevissza beszélni, esetleg végül egy szóval fejezve ki mindent. A pontosságot, a hibajavítást nem kell sértésnek venni. Az OH-nál már nem lehet érettségire jelentkezni, ez tény.

2011. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat:)
2011. júl. 5. 14:19
 7/7 Pléh Orsolya válasza:
Szia.Én 2000-ben érettségizetm,és az éven újraérettségiztem.Először el kell döntened,hogy milyen érettségit szeretnél tenni.Közép,vagy emelt.Ha közép akkor oda is mehetsz ahol először érettségit tettél.Ha emelt,bemész az oktatási hivatalba és jelentkezel.Nagyon könnyen megy,de fizetni kell érte.
2012. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!