Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők! Vagy akik már...

Érettségizők! Vagy akik már le érettségiztek! Hogyan számolják ki a végleges eredményt? Átlagot vonnak szóbeliből+irásbeliből? Vagy valami % szerint?

Figyelt kérdés

Üdv

idén érettségizek, és nem tudom hogy számolják ki a végleges érettségi eredményeket, szeretnék tisztában lenni vele mert az irásbeli eredményeit már tudom, és jó lenne tudni hogy vajon miből mennyire tudok javítani a szóbelivel. Átlagot vonnak a kettőből? Úgyértem hogy pl irásbeli 4es szóbeli 5ös és akkor 9:2=4,5?? Mondjuk ez hülyeség de nem vágom hogy csinálják. Valaki ma megpróbálta elmagyarázni de nem értettem meg. Szerintem még ő sem értette csak okoskodott :D

Le is írom hogy milyen lett az írásbeli majd írjatok már hogy ez kb milyen jegyenk számít, illetve a szóbelin hány pontot kell összeszednem a javításhoz?

Magyar : 56 pont a 100ból (ez idáig 3 ha jól tudom, a szóbeli hány pontos és mennyit kell még összeszednem hogy javítsak 4esre vagy talán 5ösre ha ez lehetséges)

Matek 27 pont a 100ból, ez vili meg van a 2es.

Töri 57 / 100 (ugyanaz a kérdés mint a magyarnál)

Angol 91/ 117 ( ??? )

Rendészeti ismeretek 79/ 100 (???)

Kösz.


2011. máj. 30. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az írásbelire nem adnak jegyet. Ott a pontok számítanak. Bár látom miért iskerült 27%-osra a matekod:P


Szóval töriből pl. van 57 pontod a 100-ból. Mondjuk a szóbelid max pont lesz, tehát 50 pont, akkor lesz 57+50=107 pontod a 100-ból, ami ugye 71%


Bár azt nem tudom miből mennyi a max pontszám, de így kell kiszámolni

2011. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jézus...azért ezt végzősként nem tudni elég gázos.


Nem kapsz külön jegyet. Összeadod az írásbeli és a szóbeli pontszámát, és megnézed, hogy az összesnek (matekon kívül mindegyik összesen 150 pont) hány %a.

Nyugtass meg, hogy azért a % számítás még megy.

2011. máj. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Na ja, a 27%-os matek sokat elárul...
2011. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kösz a választ az 1. és 2. hozzászólónak! Azt esetleg tudja valaki hogy miből mennyi a max pontszám? Nem hiszem hogy matekon kivül mindenből 150 a max pontszám, ahogy azt írta az egyik hozzászóló mert pl angolból irásbelin 117 pontot lehet összeszedni és nem hiszem hogy a szóbelin meg 33 pont a maximum hogy kijöjjön a 150pont. Lehte férleértettem amit írt, de szerintem ez nem reális, legalábbis szerintem egész és kerek pontszámokat adnak a max szóbeliért. Ha nem probléma kedves első hozzászoló leírnád nekem hogyan jöttt ki a 71 % ?? Nagyon megkösszönném! :) És továbbra is várom a válaszokat főleg arra hogy miből mennyi a max pontszám és milyen a ponthatár a %-ot tekintve? (pl 20%-40% =2 40%-60%=3 de ezek csak példák, ilyesmire gondoltam )
2011. máj. 30. 18:53
 5/13 anonim ***** válasza:

Matekból 100 a max, minden másból 150. Igen, a nyelvekből 33 pont szerezhető szóbelin.

Te tényleg nem tudsz százalékot számítani? Ez félelmetes :O :O

2011. máj. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Itt utánanézhetsz egyenként mindegyik ponthatárnak a vizsgaleírásoknál:

[link]

2011. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem akkor ezek szerint mégiscsak nem mindig egész kerek számokat adnak. Akkor tehát 150el számoljak. Köszönöm a válaszod.
2011. máj. 30. 19:33
 8/13 anonim ***** válasza:

"Mondjuk a szóbelid max pont lesz, tehát 50 pont"

A töri szóbeli 60 pontos. A magyar 50, az angol 33, a rend. ismeretek meg 50. (Bár mondjuk az előző válaszból ezek már egyértelműek.)

2011. máj. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
utolsó: Jólvan, írtam hogy nem tudom pontosan, h miből mennyit ér a szóbeli. Azt csak példaképp írtam, hogy hogy számoljon
2011. máj. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ennek mondjuk nem ártott volna az érettségi előtt utánanézni. Remélem legalább nem egyetemre akarsz menni tovább, mert ha igen, inkább el se kezdd, úgyis elveszel.
2011. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!