Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vajon mi lesz szegény pedagógu...

Vajon mi lesz szegény pedagógusokkal? Van egy ismerősöm 25 éve tanít két diplomával és száz ezret visz haza. Csak ígérgetik nekik a béremelést és semmit se kapnak, pedig aztán rajtuk van felelősség. Szemét egy világ ez!

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 15:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező!

Jogászként végeztem, 5 évet végig tanultam, vár még rám 3év tanulás + szakvizsga, majd ezután min. 1,5 év posztgrad képzés fizetősen. Jelenleg jelötként dolgozok havi 80e-ért, és hálát adok.. hogy nekem legalább van munkám.. igaz kellett vagy 3 nyelv ismerete. A szakvizsga után sem lesz jobb a helyzet.

Ellenben én nem sírok, hanem teszem a dolgom. Nincs több hónapos fizetett szabadságom, nem tehetem meg azt, hogy nem dolgozok, hanem csak lógatom a lábam, nem tehetem meg azt, hogy csak azal foglalkozom aki nekem szimpatikus. Nem sztrájkolok, nem szenvedek látványosan.. hanem teszem a dolgomat.

2011. júl. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Zoliol ***** válasza:
ezabaj a mai világgal:( a tanároknak MINIMUM NETTÓ 150-200 ezer forint kéne plusz túlóra
2011. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Zoliol ***** válasza:
meghogy a komoly szakmákat nem fizetik meg Magyarországon
2011. júl. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Senki nem böködte vasvillával, hogy legyen pedagógus. Jól tudta, hogy mit vállal... Az orvosok is nagyon keveset keresnek, pedig ők jóval többet és tovább tanulnak, mint egy "szegény" pedagógus...
2011. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy pedagógus, orvos, óvodapedagógus, csecsemőgondozó, ápoló, asszisztensek, stb. amikor ilyen pályára lépnek nagyon jól tudják, hogy mit vállalnak/vállaltak. Amint pl az egészségügyben is látjuk, kezdenek kihalni az alacsony fizetések és a megterhelő meló mellett. (bár egyik másik panaszt kétségbe vonnám, amíg szinte minden orvos elkér magánrendelésen 4-6 ezret csak azért, mert ránéz az emberre)

Míg az egészségügy szép lassan kihal, addig pedagógusokból egyre több van, így nem igen kell csodálkozni, hogy 100-ból 80 pedagógusnak nincs is munkahelye. Szerintem inkább ez a nagyon szomorú!


Egyébként teszem hozzá édesanyám mérnökként diplomázott 25 évvel ezelőtt még sem kap többet nettó 100 ezernél, tehát ő minek tanult?? Én minek tanulok? Akárki más ebben az országban minek tanul??


Nem kell őket sajnálni, aki nagyon akar, az tud kiutat keresni, továbbképzi magát, különórát vállal, stb. hogy 10-20 ezerrel többet vigyen haza legalább.

Tegyük hozzá nem sok meló van, ahol nyáron csak alig, szinte egyáltalán nem kell dolgozni és így is zsebre teszik ugyanazt a fizetést, míg mások örülnek ha egy évben 1 hét szabit kitudnak venni gond nélkül, arra a hétre egy fillért nem kapnak és ha amúgy 12 órát dolgoznak sem kapnak több pénzt mint egy tanár/pedagógus.

Az ország 80%-át lehetne ilyen alapon sajnálni, sajnos ez a komor valóság, nem csak a pedagógusok vannak sz*r helyzetben!

2011. júl. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
A tanároknak július 1-től van fizetett szabadságuk aug 15-ig! Ezt is most tudtam meg-tehát nem igaz a több hónapos fizetett szabi.A diákonak van 2 és fél hónap,ne keverjük össze. Szerintem megérdemlik egész nap a sok őrült problémás diákkal megőrülnék,mentálisan tönkre mentek és kiégtek.Persze nem a pályakezdő fizetés a leginkább felháborító,hanem aki 25 év után majdnem annyit visz haza mint egy pályakezdő!!
2011. júl. 5. 16:55
 17/19 anonim ***** válasza:

Ez igaz, de ha belegondolsz, a tanév június 15-én befejeződik, innentől kezdve csak értekezletek, bizonyítvány írás, egyéb adminisztrációs feladatok vannak, ami nem hiszem, hogy olyan megterhelő lenne, ahogy augusztus 15-től is csak előkészítő értekezletek, egyebek vannak, így lazán kijön a két hónap "lazsálás". (persze nem negatív értelemben véve)

Nekem több pedagógus is van a családban, így hidd el nem véletlenül mondom, hogy (szerintem) nem kell őket kiemelkedően sajnálni. Egész évben, nyáron is tartanak 1-2 embernek legalább felzárkóztatást, korrepetálást, ezért óránként elkérnek 1500 forintot. Ha hetente csak 3 plusz különórát tartanak, az 4500 forint, havonta majdnem plusz 20 ezer forintot jelent és napi plusz egy óra már igazán nem oszt nem szoroz!

Én értem, hogy mi a problémád, csak azt mondom, hogy sajnos nem csak a pedagógusok, de nagyon sok más szakmában is így járnak az emberek. Igen, igazságtalan, de sajnos nem tudsz mást tenni mint elfogadni és örülni annak, hogy egyáltalán van munkahelyed, amiért még pénzt is kapsz!

Lehet hogy a pedagógusokon nagy a felelősség, de szerintem ugyanígy az orvosokon is, ők mégsem kapnak ennyi fizetett szabadságot. Sok átlagos munkahelyen is stresszel egész nap az ember, idegőrlő mókuskereket taposnak a dolgozók, úgy kezelik őket mint valami robotokat, mégsem mehetnek el 1-2 hónapra haza lazítani... Mindenkinek több kikapcsolódás kéne, több fizetéssel, ez így van!

2011. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Annyira utálom ezt a "az én tehenem megdöglött, dögöljön meg a szomszédé is" mentalitást

Mind a tanár, mind a rezidens orvos szánalmasan keveset keres. Nem értem miért nem lehet összefogni. Mindenki csak a másikat szidja, ezért tart itt ez az ország.

Igen is röhejes, hogy a tanárok ennyi pénzt kapnak. Azért nem kis meló van a tanításban sem...és bizony a gyerekeink jövőre rajtuk is múlik. És igen, vannak szar tanárok, de nem azok alapján kellene mindenkit megítélni. A szar tanárok miatt lehetetlenítik el a normálisakat is. Csak a végén már nem lesznek normálisak.

És a rezidens orvosoknak is szar. Nem kellene a hálapénzzel izélni, mert bizony a rezidens orvos NEM kap hálapénzt. Vele csináltatnak minden melót, őt teszik be ügyeletesnek, túlóráztatják koszos 90 ezer forintért 6 év elég kemény tanulás után. A hálapénzt meg elteszi az orvosok 10%a...

2011. júl. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
jópár munkakörben sokkal rosszabb a helyzet mégis mindig csak "szegény" pedagógusok sírnak. a nagyrészük tényleg nem is érdemel több pénzt, mert nevetséges munkát végez.
2011. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!