Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyenek a főiskolás, egyetemi...

Milyenek a főiskolás, egyetemista gólyatáborok?

Figyelt kérdés

Az egri Eszterházy Károly Fősulira megyek, ott van egyáltalán gólyatábor? Ha van, akkor milyen?

De más gólyatáborok is érdekelnének, hogy milyen feladatok vannak, milyenek a bulik, kikkel kell együtt aludni, ilyesmi :))

köszii


2011. júl. 6. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Tavaly nekem ki kellett hagyni a gólyatábort, de elmondom, amit meséltek róla. :D


Amikor kapsz levelet, hogy melyik iskolába vettek fel, akkor általában küldenek a gólyatáborról is egy papírt. Ez egy néhány napos mulattság, ami sok mindenen múlik... Szerintem 2 egyforma sincs, mivel most az én évfolyamom szervezi azoknak, akik most nyertek felvételit. De általában 3-4 fő van egy szobában, természetesen azonos nemű, és egyrészt az ismerkedésről, másrészt a bolondos, szivatós feladatokról szólnak. :D De ahol én tanulok, ott kimentek a vasútállomásra a gólyák elé, plakátokkal várták őket, volt például kocsmatúra is, meg külön buli volt a gólyáknak is.


Akik voltak, azok szeptemberben csak azt kérdezték: "Te hányas csoportban voltál?" Mert nagyon sok gólya volt (kb. 400 fő), ennek egy része ment a táborba és egy-egy csoporton belül mindenkinek volt jónéhány ismerőse. Persze enélkül is lehetett barátot szerezni, csak nehezebben... Akik voltak, őnekik ez 2 hét volt, mire lecsengett a gólyatábor, de még most is volt úgy, hogy felhoztak egy-egy témát, ami ahhoz kapcsolódott, mi pedig lestünk.


Egyébként én azért hagytam ki, mert nem vagyok piás és nálunk ha jól emlékszem 15 ezer volt... Aztán az jobban jött sulikezdésre...


Ha mész: jó szórakozást! :)


(ME-GTK-ról írtam)

2011. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm :))))

az az igazság, hogy nem vagyok az a nagyon részeges, könnyen megdugható r*banc fajta, de el szeretnék majd menni, hátha könnyebb lesz majd beilleszkedni ősszel :))

2011. júl. 6. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Örülök, hogy elolvastad azt, amit írtam. :) Amúgy az előző évi gólyatáborból nehéz kiindulni, mivel általában mindig az aktuális leendő 2. évfolyam szervezi az 1. évfolyam számára.


Nézelődj szét, nézz például fényképeket, hogy milyen programok voltak... De azért a legtöbb helyről nem jót hallani, úgyhogy szerintem fontold is meg... Én úgy voltam vele, hogy iskolakezdés előtt 15 ezer forintnak jobb helye is lehet, minthogy napokig részegeket kerülgessek, mert én ugye nem ittam... :S :D


Egyébként enélkül is nagyon könnyen lehet ismerkedni, nehogy azt hidd. Általában itt csak az ivócimborákat találják meg a fiúk, a lányok meg... :D Azt inkább hagyjuk, amikről hallottam. A fiúknak ez kb. 2-3 hétig tart, amíg összejárogatnak a gólyatáboros barátaikkal, utána felejtős az egész (pl. most már senkit sem érdekel, hogy hányas csoportban volt), a lányok meg néha elég ribancosak...


Nem szeretnélek túlságosan befolyásolni, de sokba kerül az indulás, hogyha kolis vagy albérletes leszel, akkor konyhai cuccok, tisztító szerek, tisztálkodó szerek, tanuláshoz füzetek, papírok, jegyzetek... Szerintem ha túlságosan magas az ára, akkor mérlegelj... :)


Egyébként milyen szakra jelentkeztél? Mennyi pontod lett? :)

2011. júl. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!