Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri-e közgazdásznak tanulno...

Megéri-e közgazdásznak tanulnom és mégis milyen érettségire lenne szükségem hozzá?

Figyelt kérdés

Még csak elsős vagyok gimiben, mert taval nulladikos voltam. Már gondolkodom rajta, hogy hol és mit tanuljak. Az egyik ismerősöm mondta, hogy ez jó lenne. A matekot szeretem és értem is, persze vannak hibáim is. Azt is hallottam, hogy M.o-n telített már ez a szakma, de nincs kifogásom a külföldi munka ellen sem.

A kérsésem, hogy hol van ilyen suli Magyarországon?

Mennyi ideig tart a diplomám megszerzéséig?

Átlag fizetése 1 közgazdásznak?

Lehet, hogy hülyeségnek hangzik a kérdésem, csak kíváncsi vagyok, h milyen esélyeim vannak/lesznek egyes munkakörökben.

Az átlegom amúgy pont 4 egész. Az a baj, h egyházin gimibe járok és ezért a hitna, meg a latin lehuzza egy kicsit, németből idén érettségi+ nyelvizsga, utána angol jön.


2009. márc. 30. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Megeri, csak akkor erosen ajanlott a BGF-re vagy a Corvinusra menni (es itt majd azok, akik kozgazdaszok, de nem ide jarnak/jartak, jol lepontozhatnak).


Ezekre a helyekre magas a ponthatar, de te meg idoben vagy ahhoz, hogy sok pontot csinalj.


A diploma megszerzese valtozo, attol fugg, sikerul-e minden felevet idoben teljesitened, mesz-e kulfoldre tanulmanyi osztondijjal, stb.


Alapvetoen az alapkepzes 3 ev + a mesterkepzes 2 ev, tehat kb. 5 evvel kell szamolni, ez a minimum.


A kozgazdaszok fizeteserol nem tudok nyilatkozni, de hogy megelhetesi problemajuk nincs, az biztos.

2009. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

Nem kell a hittannal meg a latinnal foglalkoznod, az nem számít bele a továbbtanulásba, átlagszámításnál nem kell beleszámolni. Érettségi tantárgy: MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM (irodalom és nyelvtan együtt), MATEMATIKA, TÖRTÉNELEM, NYELV és EGY VÁLASZÍTOTT TÁRGY ami lehet (BIOLÓGIA, KÉMIA, FÖLDRAJZ, FIZIKA, RAJZ, TESI... minden, amit legalább 2 évig tanultál)

Érdemes lenne nyelvvizsgázni, ha lehet angolból is meg németből is.. diplomát is nyelvvizsgához kötik, ez változó hogy 1 vagy 2 kell, általában szakmait kérnek (közgazdasági, üzleti) /én turizmus szakon vagyok, nekem 2 középfokú szakmai nyelvvizsga (az én esetemben idegenforgalmi vagy vendéglátói vagy üzleti vagy közgazdasági) kell, az egyik lehet általános felső/

aztán nem árthat pár emeltszintű érettségi.. említetted, hogy érettségizel németből meg nyelvvizsgázol is.. ha középfokon érettségiznél + nyelvvizsga, az így felesleges pénzkidobás (nyelvvizsga ára), hiszen ha emelt szinten bevállalod a nyelvet, autómatikusan kapsz állalmilag elismert nyelvvizsgát meg pluszpontot, de nyelvvizsgáért és emelt nyelvi érettségiért csak az egyik pluszpontja jár (sajnos a pontokat nem tudom fejből, kérdezz utána a tanáraidtól) én nem érettségiztem nyelvből emelt szinten, nem tudom hogy kapod meg a nyelvvizsgát érte, azt hiszem egy papír igazolja, hogy van.

Bár ha külföldön dolgoznál szívesen, szerintem olyan vizsgarendszert válaszz, ami egynyelvű, vagyis külföldi. Németből ilyen a TELC /német/, GOETHE /német/, ÖSD /osztrák/, ezeket ismerik az egész világon. egynyelvű még az ECl (Pécsi egyetem) bővebben olvashatsz róluk a NYAK.hu (nyelvvizsga akreditációs központ) és a StudentWEB.hu oldalon.

Emellett jól jöhet egy matek emelt is + / vagy a történelem.

Mindegy mit választasz 5. tárgynak, a lényeg az, hogy jó legyél belőle és nagyon jó érettségit írj belőle. Én is közgázra járok, én földrajzból érettségiztem, és nem számított milyen jól írtam meg :), mert érettségi követelmény: 2-t kell választani, gazdasági ismeretek vagy matek vagy töri vagy idegen nyelv (angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol) vagy szakmai előkészítő tárgy (közgazdaségi alapismeretek, kg-i - marketing alapism., vendéglátó - idegenforgalmi alapism.)

Szerintem jó szak, ha komolyan veszed és szépen beszélsz angolul-németül külföldön "kapós" lehetsz, merj belevágni :)

A felvi oldalán meg tudod nézni mely főiskolákon-egyetemeken képeznek közgazdászokat, meg tudod nézni a ponthatárokat és a leendő pontjaidat is ki tudod számolni. Nézz körbe, és írj ha még kérdésed van.

Jól teszed, hogy időben gondolkodsz a jövődről, csináld okosan és tanulj!!! :)

2009. márc. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

És abból mi igaz, hogy a közgázra csak úgy lehet bekerülni, ha valaki emelt szintű matek érettségit tesz?

Olvastam az érettségi követelményeket a corvinus és az IBS honlapján, de sehol nem találtam, hogy csak matekból emelt szintű érettségivel lehet bejutni.

2009. máj. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolso:


ez nem igy van. A megengedett felveteli targyak barmelyikebol lehet emeltezni, tehat tori emelttel ugyanugy bejuthatsz. Ha valtoztatnak, azt jelezni fogjak a decemberben megjeleno kek konyvben, illetve a felvi.hu-n.

2009. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
És a változtatás is csak a két év múlva érettségizőkre lesz má érvényes, jól tudom? Tehát nem úgy, hogy rááll valaki egy tárgyra, aztán gyorsan megváltoztatják és lőttek mindennek.
2009. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!