Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2012 es érettségi tételsorokat...

2012 es érettségi tételsorokat mikor közlik? Honnan tudom letölteni?

Figyelt kérdés
Már most elakarom kezdeni kidolgozni a tételeket.Csak nem tudom mikor teszik a tételsort közzé,
2011. júl. 11. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tételsorokat nem fognak veled közölni sem közép, sem emelt szinten. Témakörök vannak, az idén októberi emelteket az oh honlapján találod, a legutolsó frissítés 5 napja volt. Lehet korábban is felrakták már őket, de 4 minimum hónappal kalkulálhatsz a tavaszinál is. Középszinten pedig a tanáraid az illetékesek, de hivatalosan ők is csak a témaköröket adhatják majd meg (kuncsorogni megpróbálhatsz).

Én már 6 érettségi vizsgaidőszakomon vagyok túl (előrehozottak, kiegészítők, rendes), tapasztalatból mondom, hogy teljesen felesleges már most nekiállnod, még ha meg is kapod a tanáraidtól a témaköröket, netalán tételeket.

2011. júl. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az emelt témaköröket, tételeket, illetve a központi tételeket valamikor november, december környékén.

Ha a sulidban érettségizel, az a tanártól függ, de ált. szeptemberben kiadják.

2011. júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, teljesen felesleges már ilyenkor kidolgoznod. Én most érettségiztem, szeptemberben kidolgoztam pár magyar tételt, aminek később a felét ki kellett dobnom mert változott a helyzet... Ez középszint volt, ez emelt tételsort decemberben kaptuk meg. Pontosabban a témák címeit és az érettségin ezekből a témákból szedtek ki részeket. Ne gondolj még az érettségire, foglalkozol majd vele eleget:)
2011. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
MÉg annyit, hogy ha mindenáron foglalkozni akarsz vele, mert emeltezel és/vagy nagyon jó eredmény kell akár középből, akár emeltből, akkor inkább az írásbelivel foglalkozz. A neten megtalálod ennek a követelményét, azokat dolgozd ki inkább, azokkal foglalkozz, mint a szóbeli tételekkel, amik csak másodlagosak. Ráadásul írásbeli után lesz vagy 1,5 hónapod megtanulni ezeket.
2011. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az is hasznos lehet, ha az előző évek írásbeli érettségijeit oldogatod meg. akkor tudod, hogy kb. milyen jellegű feladatokra számíts. Hogyan tekints az eddigi tananyagra, hogyan ismételd át azt.
2011. júl. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!