Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van olyan sok szünet az...

Miért van olyan sok szünet az óvódákban meg az iskolákban? Az óvódában miért van nyári szünet?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 16:27
1 2
 11/15 anonim válasza:
nme azért de én nem szívesen adnám a gyerekemet egy olyan oviba, ahol éppen festenek, teleszívja magát méreggel, teljesen egészségtelen.am meg nem igaz, hogy sehogyan nem lehet megoldani az, mert még ha egyedül is lenne a szülö, akkor is mi van a nagyival vagy egy szomszéd, barát, esetleg egy másik anyuka a gyerek csoportjából? mindemellett tudom, hogy nem teljesen a nagy semmit csináálják a pedagógusok is nyáron, mindenféle papírmunka van, és ha megnézed azért annyira nem is nagy a fizetésük. régen elmúltak azok az idők, mikor mindenki tisztelte és becsülte őket.szóval bár nem sajnálom őket, nem is lennék a helyükben...
2011. júl. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
61%

A nyári szünetnek szerintem semmi köze a tisztasági festéshez, vagy a pedagógusok idegi megterhelésének kipihenéséhez, valószínűleg egyszerűen csak a nyári forróság miatt alakult ki ez a "szokás" + a gyerekeket nem lehet egész évben iskolába járatni, mert valószínűleg ők lennének idegroncsok.


A tisztasági festésről annyit, hogy én még nem jártam olyan iskolába (ált/közép/egyetem) ahol nyáron tisztasági festést csináltak volna a szünetekben...

Nem akarok megsérteni egyetlen pedagógust sem, főleg mert a fél baráti köröm belőlük áll, de ezen az idegkimerültség, meg készülni kell a tanévre dumán szerintem ők maguk is kifeküdnének a röhögéstől (vannak ui olyan emberek, akik az év minden napján dolgoznak, ráadásul egész nap, idegilek megterhelő munkát, nincs nyári szünetük, mégsem idegroncsok...)

2011. júl. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
A mi iskolánkban és óvodánkban minden évben festenek és tataroznak.(bár már mondtam,hogy ez katolikus intézmény)
2011. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Kobuta válasza:
Az utolsó előtti válaszadótól megkérdezném, milyen munkákra gondol?
2011. júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

hát szerintem ne legyen az iskolákban év közben több hosszabb szünet és kevesebb nyári mert a kedves tanároktól lehet idegbajt kapni...nyávognak annak h napi 8 órát kell ott lenniük és milyen megterhelő meg idegesítő munka ez kevés fizetésért meg jajj még otthon is felkell készülni szegények...-_-" legszivesebben az összeset kitenném az út mellé egész évre dolgozni!javítson utakat ha rí a tanári állásának.. és az utolsó kérdésére pedig a válasz hogy pl aki három műszakba nyomja egész évben össz. 30 nap szabadsággal pl. egy gyárban annak legyen a pofája befogva mert kirugják? a tanár meg ott ríbakolhat a diákoknak h jajj gondoljunk bele a helyzetébe....lehet erre majd szövegelni nyugodtan de ez akk is ígyvan sajnsos...el vannak nagyon kényelmesedve a tisztelt tanárnénik és nem tudják már nagyon hogy hol a helyük! tisztelet a kivételnek

16/L

2011. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!