Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amerikai magyarok, ez most...

Amerikai magyarok, ez most komoly? Nem tanítanak "rendes" kézírást (folyóírást) az általános iskolában?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 15. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Indiana már a 42. állam, nem ma kezdték.
2011. júl. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekem egyik tanáron régebben mindig azt mondta, hogy a buta amerikaiak csak nyomtatottan tudnak írni, mert nem tanítják meg őket máshogy. Nem hittem neki, de egyik ismerősünk kint tanult egy ideig és ő is ezt mondta, szóval tudtommal ez teljes mértékben igaz.
2011. júl. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első: És? Hogy jön ez ide? Ne zavarjon meg, hogy egy friss hírt mutattam, a kérdésre szeretnék választ kapni, azért általában amerikát írtam.


Nem egy jogszabály bezetésekor, hanem az alkalmazása közben derül ki, hol miként, hogyan használják, mi az eredménye. pl. valóban nem tanítanak, vagy azért a sulik, szülők mégis tesznek valamit. Nem betiltották, csak nem kötelező.


Második, köszönöm!

2011. júl. 15. 19:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt amerikai tanárom, tényleg nyomtatott betűkkel írnak...legalábbis ez elterjedtebb, mert olvashatóbb, nincsenek írásbeli különbségek
2011. júl. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

DS, nem véleményt kértem. Csak nem tudom, te arra válaszoltál, hogy "ez most komoly?", vagy arra, hogy "nem tanítanak kézírást?" Szerintem egyikre se.


Örülök, még neked áll feljebb, de még jobban, hogy a többiek válaszoltak rendesen.


Ha van érdemi tapasztalatod, és nem csak kötözködni szeretnél, szívesen látom. Úgy láttam más kérdéseknél is csak szórakoztál.

Köszi! Jó hétvégét.

2011. júl. 15. 20:21
 6/10 A kérdező kommentje:

19:43 nem lassabb úgy írni?

És hogyan szoktak aláírni valamit?

2011. júl. 15. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:

A műszaki oktatás területén néhány évtizede hazánkban is mindenkit leszoktattak a folyóírásról, ez megfigyelhető az idősebb mérnökök, műszaki emberek kézirataiban, úgyhogy ez nem egy új keletű dolog.


Én is átszoktam a nyomtatott betűkre, egyrészt olyan rondán írtam, hogy még én sem tudtam elolvasni, másrészt elég sok műszaki rajzot kellett feliratoznom. És ha megszokja az ember ugyanolyan gyorsan lehet írni. Az emberek aláírása a kézírásukhoz sem hasonlít, miért ne lehetne egyedileg aláírni. Attól, hogy csak nyomtatott betűkkel tud írni kifejleszthet aláírást (azok is szoktak aki folyó írással írnak).

2011. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"sem feltétlenül hasonlít"-ot szerettem volna írni
2011. júl. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

20:34 a műszaki rajz azért teljesen más, én nem venném ide.

De ha már rajz... azon töprengek, az írástanuláskor a kézügyesség is biztosan fejlődik. Szóval nem csak a betűk írott alakjának nem tudása lehet probléma, szerintem.

Persze, lehet számítógépes programokkal is rajzolgatni, de az nem helyettesítheti a kézzel írogatást/rajzolást.


aláírás: érthető volt :)

Köszönöm!

2011. júl. 15. 20:52
 10/10 ava87 ***** válasza:
100%
Eddig se igazán használták, ott nem ez volt korábban sem az elterjedt már jó ideje. A különbség csak annyi, hogy most már sok helyen a hivatalos tantervből is kikerült. Ez nem jelenti azt, hogy nem lesz az embernek egyéni kézírása, hiszen mi, akik folyóírással tanultunk írni, mi sem pont úgy írunk, ahogy azt megtanultuk első osztályban. A nyomtatott betűs kézírás is a személyre jellemzővé válik az évek során. Teszem hozzá, én ugye tanultam folyóírást, viszont nyomtatottal írok (természetesen nem nyomtatott nagybetűkkel, hanem rendesen, ráadásul dőlt betűkkel, pedig a kutya nem tanította).
2011. júl. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!