Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van vmi komoly következménye...

Van vmi komoly következménye annak ha vki csak úgy simán otthagyja az egyetemet, vagyis nem jár órákra és vizsgázni se megy el? Esetleg eltiltás?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem kirúgják egy idő után. inkább passzív félévre kell menni, akkor ha akarsz fél vagy 1 év után visszamehetsz és ott folytathatod, ha akarod.
2010. nov. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egész életében azt a napot fogja átkozni, amikor ezt megteszi.
2010. nov. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fizetned is kell majd az elbukott tárgyaid után, aztán azért mert nem jelentél meg a vizsgákon stb. Nézd meg az egyetemed ide vonatkozó szabályozását. Persze ezt el lehet sunnyogni, nekem is van ismerősöm, aki így otthagyta az egyetemet tartozással, és ott egy illetékes mondta neki, hogy ne aggódjon, 30.000 forintért nem fognak behajtókat küldeni.
2010. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igazából nem hiszem hogy vissza szeretnék menni mert beadom újra a felvételit és reménykedem hogy felvesznek. de akkor inkább passzív félévre teszem magam addig. köszönöm!
2010. nov. 11. 08:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ugyanabba az egyetembe jelentkezel be, és felesznek akkor viszont tuti, hogy ráterhelik az összes elbukott kreditedet, meg vizsgáról hiányzás díját stb.-t az egyetemi számládra. Úgyhogy azzal számolj, hogy ki kell fizetned majd.
2010. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és ha teljesen más egyetemre és szakra jelentkezek akkor nem lehet probléma? mert sokszor hallottam már hogy vki otthagyta az egyetemet mert nem bírta vagy nem tetszett neki, de a következményeiről senki se beszélt. egyik ismerősöm szerint akár el is tilthatnak. ez mennyire lehet igaz?
2010. nov. 14. 10:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Hányadik félévről van szó? Ha az első, akkor nincs következménye, egyszerűen nem mész be vizsgázni (nem is engednek vizsgázni gyakorlati tárgyakból, mert nem jelentél meg az órákon), egyik felvett órád sem lesz teljesített, 0 kredited lesz. Viszont, ha következő félévben nem mész passzívra, akkor ha nem lesz meg a minimális kredited (hacsak nem veszel fel egy rakat tárgyat és teljesíted őket), akkor automatikusan áttesznek költségtérítésesre, onnan pedig nem kerülhetsz vissza államira. Itt egyetemek közt lehetnek eltérések, de legtöbb helyen 2 egymást követő félév után nézik, hogy van-e elég kredited, és általában már az 1. félév után lehet passzívra menni.


Ha nem akarod folytatni a szakot, inkább iratkozz ki (ha még lehet ilyenkor) és jelentkezz újra. (Így megspróolsz egy félévet, ami passzív lenne, de ettől függetlenül ugyanúgy levonódna az állam által maximálisan biztosított 12-ből) Ha mégis folytatnád ugyanott ugyanezt a szakot egy passzív félév után, akkor szeptemberben megint felveszed az első féléves tárgyakat, mintha mondjuk most mindenből megbuktál volna. Ebben az esetben viszont arra vigyázz, hogy lehetnek olyan megkötések az iskolában hogy egy adott tárgyat csak x alkalommal lehet felvenni, és neked már egy elment azzal, hogy ebben a félévben felvetted.


Amúgy ilyen "csak úgy simán" otthagyást én is csináltam, tapasztaltból beszélek :)

2010. nov. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!