Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy folyton azt...

Hogy lehet, hogy folyton azt hallom, hogy az amerikaiak miylen buták, meg hogy mennyire egyszerű náluk mondjuk egy érettségi, és mégis bekerülnek egy Harvard-ra vagy egy Yale-re?

Figyelt kérdés
2011. júl. 16. 13:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Ez egyrészt azért, mert ott sem mindenki buta. Másrészt ezek az egyetemek kőkeményen fizetősek, tehát nem elég ha valaki okos, még kell egy halom pénz is. És aki mondjuk csóró, az hiába okos..
2011. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ott is vannak ösztöndíjak,így a szegényebbek is tudnak továbbtanulni egy ilyen egyetemen,és igen bár fizetősek,de ez nem garantálja,hogy ne bukjanak ki a hallgatók,ha annyira buták..Egy felmérés szerint a legnagyobb színvonalú egyetemek közül csak 5 van Európában,abból 2 Angliában.
2011. júl. 16. 13:58
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Divatos dolog nálunk az amerikaiakat szidni, mert ugye itt mindenki mindenhez rohadtul ért..
2011. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
jogos az utolsó :) amúgy ott máshogy van az oktatás mint nálunk, mert itt M.o-n azért elég sok felesleges dolgot tanítanak, ami nélkül kényelmesen el tudsz lenni, de nem véletlenül tartják ettől függetlenül színvonalasnak. Azt is vedd figyelembe, hogy az orvosi USA-ban csak 4 év, ott M.o-n meg 6. Mégis a magyar az, amit itt Európában elfogadnak, sőt keresnek is és nem az amerikai.
2011. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az orvosi az Usaban nem csak 4 év! Ott úgy néz ki a dolog hogy 2 évig jársz főiskolára, ahol ugyanazokat a tárgyakat tanulod mint Mo-n az első 2 évben. Majd ezután felvételizel valamelyik orvosi egyetemre, ami tényleg 4 év. Tehát "orvosi egytemre" tényleg 4 évig járnak, de attól még még pontosan ugyanazt tanulják és ugyanannyi idő alatt mint itt.
2011. júl. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam,hogy mi magyarok buták vagyunk,de az sem igaz,hogy attól még,hogy a "nagyon buta" amcsik nem tanulnak felesleges dolgokat,mint a logaritmus,vagy,hogy nem sokat tudnak a környező országok földrajzáról,amit mi megtanulunk, és elmondhatjuk,hogy milyen műveltek vagyunk,attól még nem ők a hülyék.
2011. júl. 16. 14:15
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Higgyétek el, a jobb egyetemek olyan drágák, hogy ha még nagy értékű ösztöndíjat is kapsz mellette még kb.50000 dollár/szemeszter a tandíj. Voltam a Princeton egyetemen ott egy csomó tájékoztatási füzet volt az ilyenekről, szóval nem csak a levegőbe beszélek.
2011. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Én elhiszem. Én is dédelgettem olyan álmokat, hogy majd USA-ba megyek egyetemre, aztán megnéztem egy ilyen honlapot, hogy mennyi a tandíj, először egy agyvérzés, majd szívinfarktus, és végül a PTE-re jelentkeztem :)
2011. júl. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A földrajzi tanulmányaik tényleg elhagyagolhatók, de kiváncsi lennék, ha itthon megkérdeznénk az utca emberét, fel tudná-e sorolni az államokat, vagy Dél-Amerika országait és fővárosait.
2011. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A lényeg,hogy semmivel sem vagyunk különbek náluk,leszámítva persze azt a tényt,hogy ők nem hagyják el tömesegesen a hazájukat,jobb körülményeket keresve...
2011. júl. 16. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!