Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hasznos volt számotokra a...

Hasznos volt számotokra a Jobb agyféltekés rajztanfolyam?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam, hogy az illető rövid idő alatt (3-4 nap) megtanul szépen rajzolni. Kíváncsi vagyok erre, hogy tényleg igaz-e, amit hirdetnek.

Én csak több hónapos rajztanfolyamokon voltam, ahol legelőször meg kellett tanulni a formák szerkesztését, aztán az emberi ábrázolást, a portétól az egész alakosig.


2011. júl. 18. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:

én interneten találtam meg a jobbkezes rajzolás könyvet,amiben minden le van írva h h kell csinálni.Nem olvastam el végig,csak félig,de az egyik gyakorlat meglepő eredményt hozott.Lekelett rajzolnom először magamat,majd egy egy személyt,de nem úgy,hogy élőben előttem volt,hanem elképzeltem,tehát emlékezetből kellett.hát nem lettek vmi jók,tök amatőr rajzok voltak.Ezután következett egy olyan gyakorlat,h fordítsam meg a lapom,és fejjel lefele rajzolzak.tehát egy ló volt a képen a könyvben megfordítva,és úgy kellett lerajzolnom.Először a lap tetejére a lábával kezdve majd a feje fele lefelé haladva.És mikor befejeztem,nem hittem el h ezt én csináltam.Ilyen szépen még sosem rajzoltam.Magyarázatnak olyasmi volt adva h ilyenkor a bal agyféltek nem működik,mert nem látszik fejjel lefele,h az adott vonal minek a része,mit ábrázol a kép.Így csak a jobb agyféltek működik,és csak rajzolni kell.

Ilyen lett:

[link]

Még sosem rajzoltam ilyen szépet,mindig minden rajzom csúnya,aránytalan volt,ezt meg fejjel lefele rajzoltam,és szinte tökéletes.

Bocsi,h nem válaszoltam jól a kérdésedre,de talán ez is hasznos. Ja én 4 nappal azután,h elkezdtem olvasni a könyvet jutottam el addig a fejezetig,h ezeket kell rajzolni.(De nem sokat olvastam 1 nap).

2011. aug. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ. A rajzod tényleg nagyon jó lett! :D

Akkor az a könyv is tényleg hasznos!

2011. aug. 31. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!