Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gáz ha nem megyek inni a...

Gáz ha nem megyek inni a csoporttársaimmal?

Figyelt kérdés

Most kezdek... én nem inni meg bulizni megyek az egyetemre...

De már láttam a tavalyi gólyák fórumát, már egyből az ivászatot szervezték...

Én biztos nem megyek, inkább örülök, hogy minden nap hazaesek Pestről, mert 100 kmről fogok feljárni:) és tudok tanulni.

Ki fognak közösíteni?


2011. júl. 18. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy normálisak a csoporttársak, nem. De az ivás általában nem azt jelenti, hogy mindenki seggrészeg, hanem hogy egy sör mellett elbeszélgetnek az emberek. Ha ilyenekben se akarsz részt venni, akkor viszont tényleg elég sok mindenből kimaradsz. Nem baj, ha nem szeretsz bulizni, nem baj, ha nem iszol, de ne ítéld el őket, mert ők igen. Nincs annál idegesítőbb számomra, mikor valaki nem iszik, és ő ezzel henceg, vagy 100szor elmondja, hogy neki véletlenül se rendeljünk alkoholt, őt véletlenül se számoljuk, ha piát kérünk, stb. Ez irritáló. Ha bejárós vagy, biztos nem fognak megorrolni miatta, mert erről nem tehetsz, de azért hétvégente egy-egy este szerintem csatlakozz hozzájuk, az egyetemen is mindenki olyanokkal barátkozik, akik ugyanazt szeretik, mint ő, legyen szó buliról, v másról. Lényeg, hogy barátkozz, mert barátok nélkül sokkal nehezebb elvégezni akármeilyen egyetemet.
2011. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dehogy fognak,lesz más is,aki nem iszik. Viszont ne zárkózz el 100%osan minden összejöveteltől,mert nehezebben fognak befogadni.
2011. júl. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi gond azzal, hogy nem akarsz inni.

De ivás nélkül is jól érezheted magad! Ha elmész nem kell, hogy sört igyál, ihatsz alkoholmentes italt vagy akár üdítőt. De legalább ismerkedsz a többiekkel. Az is elég ha az utolsó busszal hazamész, de akkor is ott voltál velük és beszélgettél. És így máskor is gondolnak majd rád és meghívnak újra.

De viszont, ha mindig lemondod egy idő után nem fognak szólni neked...hogy gyere mert buli van! :/

2011. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha intelligens emberek közé mész (ami azért valljuk be, eléggé intézményfüggő), akkor ezért nem közösítenek ki.

Viszont. Az ivászat nálunk pl. nem azt jelenti, hogy a földig isszuk magunkat, hanem beülünk valahova, beszélgetünk, vannak olyanok is, akik csak kólát egyebeket isznak, mi meg egy fröccsöt vagy sört. Ennyi. De együtt vagyunk, közös program, közben meg jól eldumálunk.

Az egyetemi évek ezért szépek: barátokat találsz, kapcsolatokat építesz, ami a jövőben is tök hasznos lesz. Ha eleve kivonod magad ezekből, akkor nem lesz annyira jó élmény az egyetem, mint lehetne. Nem csak a tanulásról szól. Az én OTDK győztes (!) barátaim is söröznek és élnek, emellet olyan pengék a szakterületükön, hogy csak na. Enélkül besavanyodott gépek lennének, hová lesz az ember?

2011. júl. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha berúgós ivászatot tartanak, akkor nem. Viszont, ha egy feles mellett elbeszélgetnek, úgy rendben.
2011. júl. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért néha menj el velük, mert egy kicsit kirekesztődsz. Viszont, mivel már egyetemre mész, jó párszor elnézik, ha nem mész velük. Mivel már gondolom van párkapcsolatod, van más dolgod is.
2011. júl. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!