Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol felsőfokú szóbeli...

Angol felsőfokú szóbeli nyelvvizsgát, hogyan?

Figyelt kérdés

júniusban nyelvvizsgáztam angolból ( ecl-felsőfok C1) és sajnos nem lett meg a hallás értés miatt ( 40%, beszéd 68%), összességében 54% lett. :(

Nagyon elvagyok keseredve, mert sokat készültem rá: sok filmet ( Desperate Housewives, Vampire daires...stb) néztem angolul felirat nélkül persze valamint sok szót tanultam meg hozzá és olvastam is angolul!

Tudtok tippet adni, hogy hogyan fejlesszem magamat, hogy ezen a készségen elegendő százalékot érjek el?!


válaszokat előre is köszi!

19/F


2011. júl. 19. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, én megértelek, én is így jártam, bár nekem 3 %-kal lett kevesebb a kellőnél...
2011. júl. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

felejtsd el a született feleségeket és a vámpíros filmeket, azoknak elég korlátozott a szókincsük és nem is beszélnek választékosan

ajánlom a The good wife, Castle, Fringe, Bones, House sorozatokat, sokkal szélesebb spektrumon mozog a nyelvkészlet valamint nem is egyszerűen fogalmaznak, mint a DH-ban vagy a VD-ben és BBC, CNN orrvérzésig, enélkül nem tudod fejleszteni a hallás utáni szövegértést.

Illetve még van egy nagyon jó, az a címe, hogy White Collar.

2011. júl. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudom javasolni az előttem által leírtakat. A Született feleségek túl egyszerű sorozat.
2011. júl. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!