Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Régi típusú nyelvvizsgával...

Régi típusú nyelvvizsgával kiváltott angol érettségi minek felel meg a mai rendszerben?

Figyelt kérdés
Még anno 2001-ben középfokú nyelvvizsgával ki lehetett váltani az angol érettségit. A mostani felvételi rendszerben a régi érettségi középfokúnak van értelmezve. Akkor ez azt jelenti, hogy a középfokú érettségiért járó 100 pontot is megkapom külön és a nyelvizsgáért is megkapom a pontokat? Felvételi tárgyként számolhatják így az angol érettségiből a pontjaimat? (elvileg nyelvvizsgával szerzett érettségit nem lehet így számolni, de a régi típusú így megszerzett érettségiről sehol sem írnak)
2011. júl. 19. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalataimat tudom leírni.

Régen érettségiztem(2001),az első(azért az első,mert azóta felsőfokúztam is),szóval az első középfokú nyelvvizsgát meg még annál is régebben szereztem(kb.1998,de az is lehet,hogy 1997,ezért a kérdésért most nem fogom előbányászni a szekrény mélyéről a nyelvvizsgáimat)...

A régi rendszerben még elfogadták a középfokút automatikus 5-ös érettséginek,az újban már nem fogadják el,tetszik-nem tetszik,egy nyelvből vizsgázni kell( a másik nyelv kiváltható valamely természettudománnyal,kivéve a matekkal,mert az ugye kötelező amúgyis).


Az új rendszer gyilkos szigorú,és kőkemény.A nyelvvizsga semmit nem jelent(lehúzhatod a klotyón az érettségi szempontjából),ha ott átrugdosott a rokon vizsgabiztos(vizsgáztató),az érettségin ott és akkor,abban a pillanatban az akkori épp pillanatnyi teljesítmény számít.


Személyes esetem volt,felvételiznem kellett volna angol szakra.A nyelvvizsgával "megszerzett",s annó 2001-ben automatikus 5-nek számolt érettségimet 2008-ban semmire se vették,közölték,érettségizzek újra.

Majdnem érettségiztem is(be is jelentkeztem),csak aztán végül nem mentem el az érettségire,amire persze jó okom volt,mert közben sikerült egy magasabb végzettséget szereznem,ami az egészet felülírta,így felesleges lett volna leérettségiznem,és felvetetnem magamat egy alacsonyabb szintű képzésre.

2011. júl. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3 éve érettségiztem, ugyanígy volt angol érettségim (nekem 100%-os emeltnek volt beírva), és valami olyasmi dereng, igen homályosan, hogy ha az adott szakra elvárás az emelt szintű érettségi a nyelvből, akkor nem számolják be a 100-at, hanem valóban újra kell érettségizni. Ezért nem mentem anglisztikára, csak angol minorra. De hogy ha középszintű érettségit kérnek... nem merek biztosat mondani. Kérdezd meg info@felvi.hu-n.
2011. júl. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jajj, de bonyolult.
2011. júl. 21. 13:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem a törénelem szakra, vagy az ókor nyelvek és kultúrák szak miatt fontos csak. Egy 100%-os érettségi sokat dob a pontszámokon, ráadásul most már nekem is felsőfokú nyelvvizsgám van. Mellette irodalom vagy történelem emeltszinten gondolkodom.
2011. júl. 21. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha biztosra szeretnél menni, adok egy tippet.


Írd be a felvi.hu-n a pontszámító kalkulátorba az összes jegyedet és nyelvvizsgádat , ott kell kiválasztani hozzá a téged érdeklő szakot is, és ki fogja neked számolni a program, hogy oda jelenleg hány pontod van.

2011. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A felvis kalkulátor szerint, ha nyelvvizsgával van szerezve az érettségi, akkor emelt szintűnek számít. Viszont,nekem hagyományosról van papírom.
2011. júl. 21. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!