Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha több nyelvtanár közül...

Ha több nyelvtanár közül választhatnál akkor mi alapján döntenél? Milyen szempontokat nézel egy tanárba?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés,de szerintem sokat számít hogy az ember kitől és hogyan tanul egy adott nyelvet,legalábbis nekem...

Te milyen szempontokat nézel egy tanárban?


2011. júl. 22. 10:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Gondolok itt szimpátiára,temperamntumra és ilyenekre.Ez számít vajon valamit?
2011. júl. 22. 10:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem valahogy az kell,hogy "tartsak" a tanártól.

"Ejnye bejnye nembajmajdmegtanulodlegközelebbre" ez nálam nem működik.Rám hat a szigor:)

Fontos az is,hogy arra fektessük a hangsúlyt,amire ÉN akarom,nem arra,amit ő jónak lát.Volt például olyan tanárunk,aki abból íratott magyarul dolgozatot,h mikor használjuk az egyszerű jelent...........Én pl. csak mondatfordításokon keresztül tudok hatékonyan nyelvet tanulni,nem úgy,hogy vesszük a könyvet,azt otthon is el tudom olvasni.

Hogy milyen nemű,hány éves,hol tanít az nem fontos,csak úgy csináljuk,ahogy én akarom ;P

2011. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Számomra fontos, hogy kommunikáció központú legyen. Úgy vettem észre, hogy nem beszéltetik elég sokat a tanulót (személyes tapasztalat), és hiába tudja a nyelvtant meg a szókincset, ha egy ép kéz láb mondatot nem tud összerakni. Illetve külön is foglalkozzon a diákkal, tehát teszem azt valaki a csoportból nyelvvizsgázik, akkor segítsen neki a felkészülésben.


Amikor elmentem angol faktra, csak azért mentem, mert az épp aktuális nyelvtanárom egy botrány volt. Semmit nem tanított , be sem járt. Fakton kellemesen csalódtam, olyan tanárt kaptam, amilyennek mindenkinek kellene lennie. A nemlétező angol nyelvtudásomat felhozta felsőfokra 1-másfél év alatt.

2011. júl. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!