Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos legyek vagy inkább...

Orvos legyek vagy inkább idegenvezető/nyelvtanár Ausztriában?

Figyelt kérdés
Melyik éri meg jobban?Gondolok itt ilyesmire,hogy a befektetett tanulás (energia) a fizetéssel megtérül,életkörülmények,stb.
2011. ápr. 18. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Orvos! Azzal magan praxist is tudsz nyitni, vagy elmenni kulfoldre dolgozni 10X annyiert mint itthon.
2011. ápr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha orvos leszel, akkor rengeteg tanulással, magolással és folyamatos továbbképzéssel kell számolnod. Bár elismert és külföldön is használható tudásra teszel szert de nagyon kemény munka és még több befektetett idő és energia kell ahhoz, hogy szakmailag elismert, tapasztalt és gyakorlott legyél.


Idegenvezető/nyelvtanár esetében több külföldi ösztöndíjlehetőség vár rád, és ha jól beszélsz legalább két nyelvet, akkor kisebb stressz mellett tudsz élni és dolgozni.

2011. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez ne így menjen, hogy ez vagy az legyél. Ha így állsz hozzá, akkor idegenvezető. Az orvosihoz elhivatottság kell. Mind a hivatáshoz, mind az egyetem (majd a rezidensképzés, szakorvosjelöltség) végigszenvedéséhez.

Ha annyira elhivatott vagy, hogy orvos légy, legyél, de egyáltalán ne az az idealista orvoskép legyen előtted, ami most van. 6 év kemény egyetem, 2 év rezidensi gyötrelem havi 85 ezer forintért, aztán szakorvos jelöltség. Hatalmas orvoshiány van, rengeteget kell dolgoznod, csupa olyat, ami egy szakorvos feladata lenne, de rád hárul, mert neki nincs ideje már foglalkozni a betegekkel. Ide azt mondom, elhivatottság kell. Pusztán hirtelen ötlettől vezérelve ne gyere. Másik oldala az éremnek, hogy Angliában pl. 1,2 milliós havi fizetésért vennének fel rezidensnek...

2011. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnek: tud mennyibe kerül egy praxis egyáltalán?

Kifizetsz x milliót érte, aztán dolgozol alig több, mint éhbérért. Hát iszonyat jó életpályamodell van előttünk.

2011. ápr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem most jutott eszembe az orvosi,eredetileg oda készülök és nem érdekel a pénz,csak érdekel mások véleménye is,akik nem elfogultak mint pl. a szüleim.
2011. ápr. 18. 20:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát ha itthon akarsz elhelyezkedni, akkor mindenképpen orvos, sőt jól meggondolva ha külföldön akkor is orvos :D De ott aztán tényleg kell tanulni, viszont 100% hogy lesz állásod.
2011. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát nem itthon szeretnék elhelyezkedni,pedig én tényleg kitartanék itt amíg lehet,de szerintem 17 évesen úgy,hogy anyanyelvi szinten tudok németül,több lehetőségem van az elhelyezkedésre,és ezt a lehetőségemet ki is szeretném használni.
2011. ápr. 18. 21:00
 8/12 anonim ***** válasza:

20:52

Kedves doktor ur!

Nem is anyagi vonatkozasban merult fel a kerdes, igy ezt a reszet melloztem. Gondolom a kerdezonek megvan az oka, hogy miert ezt a 2 lehetoseget valasztana.

Vagy csak ennyire fel a konkurrenciatol?

Amugy itt egy iskolapelda a mai hazai orvosi hozzaallasrol:


Par eve egy borgyogyaszati szuresen gyanusnak talatak egy anyajegyet, amire azt montak vetessem le, es kell egy szovettani vizsgalat.

Mivel a borgyogyasz maszek volt es nem olcso, es amugy is fizettem a tb-t ugy dontottem, hogy ezt az SZTK-ban csinaltatom meg.

Bementem az ujpesti rendelointezetbe, vittem a borgyogyasztol kapott papirokat es leegyeztettem egy idopontot.

Amikor mentem a mutetre kiderult, hogy az allando doki szabin van es helyettesitokent van bent Dr. Toth Laszlo ur, aki miutan elmondtam, hogy miert jottem kedelyesen felre huzott egy egy igen kacifantos magyarazatba fogott, aminek az volt a lenyege, hogy jobb lenne ha most ezt elhalasztanank mert o csak helyettesito orvos, es ha o csinalja a mutetet, akkor mar nem o lesz itt amikor jovok utolkezelesre meg varratszedesre, es hat.... Magyarul, nem o kapja a halapenzt, tehat nem csinalna meg! Egy maximum 10 perces beavatkozasrol van szo egyebkent.

En mondtam neki, hogy nem szeretem az ilyen jatekokat, en is dolgozom, mostanra tettem szabadda magam mert hetek ota meg van beszelve, nem szeretnek maskor jonni, igy kenytelen-kelletlen nekiallt, de sok koszonet nem volt benne.

Amig folem hajolva vegezte a muveletet, fennhangol kozolte az asszisztenssel, hogy hogy utalja a helyettesitest, mert ilyenkor "Jo kis vatikani valutaert" dolgozik, (szo szerint igy mondta) de majd ugy fogja fel mint egy szakmai gyarkorlatot!!!

Na ez nalam kiverte a biztositekot elegge annyira, hogy ne menjek vissza oda soha tobbet, inkabb magam szedtem ki a varrataimat is, es betelefonaltam a szovettani eredmenyekert.

Szoval az elhivatottsag valahol itt megbukott nalam az orvosokat tekintve, ha nem elobb.

2011. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, a paraszolvencia még meg van, de szerencsére mi fiatal orvosok (persze csak a saját tapasztalataimról, és ismerősi körömtől tudok beszélni) már nem fogadjuk el. Ehhez szemléletváltás kell sajnos. Bennünk fiatalokban még meg van nagyon az önzetlenség, és bírjuk a szellemi, fizikai "kiképzést". De ahhoz, hogy "rendes" fizetést kapj sajnos sok-sok napot kell ügyeleten eltölteni hétvégén, ünnepnapon. És ezt a rendest ne úgy értsd, hogy több százezer stb. Csak annyi, hogy egy albérletet fenn tudj tartani, vagy tudj lakáshitelt fizetni.

Ahhoz képest, hogy mekkora felelőssége van egy orvosnak elképesztően kevés pénzt kap érte. Pont egy ismerősöm mesélte nem rég, hogy árufeltöltőként keresett annyit a tescoban, mint én. Ezek után lehet árnyaltabban is nézni a paraszolvenciát, ettől függetlenül még elfogadhatatlan a bőrgyógyász viselkedése.

És nem is pénzre van ez kihegyezve (bár nagyon hangsúlyos), de az egész társadalmi megbecsülésre. A legrosszabb hallgatni az elégedetlen betegeket, ahogy minket hibáztatnak azért, mert nem jut rájuk elég idő. Sétálok kint a folyosón, és hallom ahogy csúnyán nézve, egymásnak sugdosva -de direkt úgy, hogy halljuk- mondják, milyen satnya egy népség ez, csak sétafigálgatnak ide oda stb. Komolyan, mintha jókedvemből rohangálnék egyik ambulanciáról a másikra, ide-oda. Meg amikor 12 órában ott vagyunk, és rendelni merünk egy pizzát, akkor is hallani lehet, hogy "hnaaa, már megint pizzát rendelnek". Mégis mi mást tehetnénk, álljunk neki sütögetni, miközben beteg sora vár ránk?

X év után lehet elfárad pszichésen egy orvos, és tényleg a para fogja inkább motiválni arra, hogy kedves legyen egy-egy beteggel. Nyilván ezért az állapotról nem a betegek tehetnek, nem is mi, csak rajtunk, és a betegeken csattan az ostor.

2011. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

21:47

A doki nem borgyogyasz volt hanem a sebesz.

A paraszolvenciaval sem lenne semmi bajom ha megmaradna annak aminek hivjak, azaz "HALAPENZ", amit en adok halabol ha elegedett voltam a szolgaltassal. Ezzel a doki elvileg motivalva lenne, hogy a legjobbat nyujtsa, ha penzt akar.

Sajnos nalunk ez a visszajara fordult es sok helyen az alap szolgaltatast is a megfelelo juttatas fejeben latjak el, ellenekzo esetben a beteg le van sz@rva. Szinte mar kizsaroljak ezt a penzt, tehat csoppet sem nevezheto halapenznek.

A paromnak geginc mutetje volt kb 5-6 eve, es ugy gondoltam, hogy majd a vegen, a szolglatatas szinvonalatol fuggoen le is rojuk a halankat, felre is volt erre teve par 10 ezer Ft. Aztan nagyot neztem amikor a mutet utan mar nem is lattuk a dokit, sot azt sem tudom, hogy o vegezte-e egyaltalan. Csak a noverek jartak be, meg az orvos hallgatok esetleg, sot kontrollra is ugy lett visszahivva friss gerincmutet utan(!), hoyz a folyoson kellett varni 1.5 orat. Elmeseltem ezt egy ismerosomnek aki felsofuku szakapolo egy korhazban, es o mondta, hogy elszurtuk mert a penzt elore kellett volna adni a dokinak ha azt akarjuk, hogy minden jol menjen, sot megvan a tarifa is, ami ebben az esetben legalabb 150 ezer FT. En meg csak neztem mint hal a szatyorban.

2011. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!