Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén (2011) érettségiztem, de...

Idén (2011) érettségiztem, de mivel nem vettek fel sehova jövőre felvételizek ismét. Mivel változás lesz az érettséginél és egy természeti tárgyból érettségizni kell, ez rám is vonatkozik vagy nekem nem kell?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben Neked nem kell. Viszont arra figyelj, hogy mely tárgyakból kér majd érettségi eredményt az általad megjelölendő felsőoktatási intézmény.
2011. júl. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ilyesmit-mivel ez a jövődet érinti,folyásolja be- én nem itt,egy fórumon,ahol senki nem vonható törvényileg felelősségre a válasza tartalmáért- szóval nem itt tenném fel kérdésnek,hanem napközben,munkaidőben,hétköznap felhívnám az Országos Felvételi Irodát(OFI) Budapesten,és ott kérdezném meg.Ott rögzítik a telefonos ügyfélszolgálatnak intézett telefonos beszélgetéseket(hogy mindennek utána lehessen járni),és személyes érdeklődéskor is lehet arra hivatkozni,hogy de X.Y ügyintéző,ilyen-olyan kis,- és középvezető ezt és ezt mondta.Itt akárki akármit is ír,mindenkinek csak véleménye lehet,egy ismeretlen,meg nem nevezett magánember véleményére pedig egy hivatalos felvételiztetési eljárást bonyolító intézménynél nem hivatkozhatsz,mert kapásból elutasítják és lesöprik az asztalról.
2011. júl. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jövőre még senkinek nem lesz kötelező a természettudományos tárgyból való érettségi. A tanulmányi pontos pontszámításnál használják majd fel egy általad választott, legalább 2 évig tanult természettudományos tárgy utolsó 2 évvégi jegyét.

Aki nem hiszi, járjon utána...

2011. júl. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

tegnap 22:28, ennyire nem kell ráparázni, hidd el, hogy elég jók az itteni válaszok, és én 100%-os biztonsággal mondom, hogy NEM kell természettudományos tárgyból érettségi SENKINEK jövő évtől. Ez egy olyan TERVEZET volt, amit végül jegeltek is egy időre, tehát 2014 előtt ne nagyon számítson senki ilyesmire.

Arról nem is beszélve, hogy akinek MÁR VAN érettségi bizonyítványa, attól SOHA nem fogják kérni a term. tud. érettségit, ugyanis ez a tervezet szerint is az érettségi megszerzésének feltétele lenne, és ha az megvan, akkor boldogság van.

Szóval a kérdezőnek duplán azt mondom, hogy emiatt NINCS félnivalója.


A term. tudományos tárgyak ott jönnek képbe a jövő évtől, hogy az eddig szabadon választott tárgy utolsó 2 év végi jegyei helyett most már kötelező lesz term. tud. tárgyat beírni a felvételihez, ez mindenkire vonatkozni fog. De ez az érettségin semmit sem változtat, sőt, ha valaki duplázik, akkor ezt figyelembe sem veszik majd neki (mert ugye csak tanulmányi pont).


Persze nyugodtan fel lehet hívni a sok hülye irodát, de ezekre az információkra bárki rátalál a neten, itt az oldalon csak segítünk összegyűjteni őket.

2011. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!