Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvettek egyetemre. Mikor...

Felvettek egyetemre. Mikor derül ki, hogy mikor kell beiratkozni, illetve a beiratkozás csak személyesen történhet meg?

Figyelt kérdés
Tudom, várjak türelmesen, de az egész augusztust külföldön töltöm. Igy van esélyem a beiratkozásra? (PPKE JÁK)
2011. júl. 23. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jövő héten, kedd-szerda környékén, legkésőbb csütörtökön kapsz egy vastag borítékot, amivel ölni is lehet, és a padló beszakad, ha leejted =). Abban minden le lesz írva ;)


A beiratkozás általában szeptember első hetében történik meg, mindenhol. De pontos időpontot majd csak a levélben fogsz kapni, mindenről alaposan tájékoztatni fognak.

2011. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, a beiratkozás szeptemberben lesz. Amúgy igen, szerintem csak személyesen lehet.
2011. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
olyan levél hogy még a padló is beszakad? omg! ez nekem új :D nem gondoltam hogy ilyen hamar megkapjuk. és mégis mit írnak benne annyi mindent? :O
2011. júl. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam. :) Hát, akkor várom azt a gyilkos levelet...:)))
2011. júl. 24. 00:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Kollégium, gólyatábor, beiratkozás, diakigazolvány stb.
2011. júl. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Hát, képletesen kell érteni, hogy a padló is beszakad, de vaskos boríték lesz, az biztos :D. Az, hogy hamar megkapjátok a levelet, azt abból írtam, hogy én anno 2008-ban így, ilyen időközzel kaptam meg a levelet. Persze függ, hogy hol laksz, és hová jelentkeztél. Nekem az egyetem nincs messze, Miskolcra járok, 20 km-re van, így nem kellett az országon keresztül mennie a levélnek :D.


Mik vannak a levélben?

- egy gratulációs levél, rektor aláfirkantásával

- egy köszöntő levél a kartól, szaktól, dékán aláfirkantásával

- tájékoztató a karról, szakról, valaki ezt is aláfirkantja

- HÖK (Hallgatói Önkormányzat) és küld egy papírt, ír pár dologról (diákélet, miben számíthatsz rájuk, stb), HÖK elnök aláfirkantja :D

- illetve akik Miskolcra jelentkeznek, kaptak egy tájékoztatót az egyetemi, a selmeci diákhagyományokról, amit csak Sopronban, Dunaújvárosban illetve Székesfehérváron ápolnak még. Valétaelnök aláfirkantja.

- kollégiumi jelentkezéshez tájékoztató + jelentkezési lap.. tájékoztatót is biztos aláfirkantja valaki :D (én már nem emlékszem, nekem alá volt-e :D)

- egy jelentkezési lapot is tartalmaz, amit kitöltve, visszaküldve - ez nem egyenlő a beiratkozással!!! elkezdődik a diákigazolvány készítése. Persze kócos sérós igazolványképet csatolni kell. Ezt te firkantod alá :D Ja, és csekk, amit be is kell fizetni, valami 1200 ft, azt hiszem.

- egy nyelvtanulási tájékoztató + jelentkezési lap, megjelölve, hogy mit tanultál, hány évig, ÉS milyen nyelvet akarsz tanulni, miylen csoportban (kezdő-haladó) ha van nyelvvizsgát is fel kell tüntetni. Ezt is aláfirkantod :D

- aztán megbombáznak még reklámokkal is, ezek jellemzően kereskedelmi bankok reklámajánlatai, hogy náluk nyiss számlát, náluk csináltass bankkártyát. Nekem OTP és K&H reklám volt, szerintem idén is ez lesz a sláger. Szokott lenni még mobilszolgáltatói reklám is (Vodafone és/vagy T-Mobile).

- aztán egy tájékoztató a gólyatáborról, illetve egy jelentkezési lap. Szintén alá kell firkantani neked :D.

- a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókról is egy külön tájékoztató, amin általában két időpont szerepel: egyik egy korábbi időpont, amin a tanulmányi rendszerhez (Neptun vagy Etr) való kiképzés időpontját jelöli (egy oktató jellegű előadás), szerintem többet értek, ha egy felsőbb éves ismerős kértek meg, mutogassa meg és magyarázza el... Én így tettem. A másik időpont maga a beiratkozás, ami nekem anno a szorgalmi hét előtti péntek reggel 08.00 volt, személyes részvétel kötelező volt.

Illetve ezen a lapon még megkaptam a neptun azonosítómat, ezzel fognak jelölni az egyetemen, ezt írod fel mindenhová, zh-ra, vizsgára, gyakorlatilag nevet nem is kell ráírni, elég ezt. TESZTELVE! :D Persze tanár be is szólt, hogy nevet is kéne ráírni a zh-ra :D.


Beiratkozáskor kitöltöttük a leckekönyvet, szokták becézni index-nek is, de nem mindenhol van már ilyen. Nálunk Miskolcon még van, szidjuk is mint a bokrot, csak nyűg, neptunon minden fent van, felesleges oda is beíratni a jegyeket, tanárt kergetni akár heteken keresztül, írja már be a jegyet, meg tanszékeken leadni, másnap újra felvenni, szomorúan látni, hogy jegy még mindig nincs beírva :D Gyakorlatilag olyan, mint az ellenőrző. Csak vizsgaidőszakban jut szerephez, nincs mindig nálad. Meg beiratkozáskor tartanak egy elég tartalmas beszédet, hogy mire kell figyelni, kihez, kikhez lehet fordulni, ha óhaj, sóhaj, probléma van. Beiratkozáskor nekünk ki volt nyomtatva és ki volt ragasztva egy hirdetőtáblára a kar összes elsőse, szakok, tankörök szerint, így pontosan megtudtad, hogy milyen órarended lesz hétfőn. Az órarend általában az egyetem honlapján fent van, legalábbis Miskolcon van a honlapon ilyen menüpont, az alapján zajlik a tárgyfelvétel - nektek még nem lesz olyan, központilag fel lesznek véve, kivéve szabadon választhatók és az idegen nyelv - így a tankörszám alapján meg tudtam nézni, hogy mire készüljek pontosan hétfőn.


Aztán lehetőség volt arra, hogy pénteken az egyetem polgárává fogadjon a rektor vagy dékán, nem emlékszem rá. Ehhez alkalomhoz illő öltözetben kell megjelenni. Hát, én találtam jobb programot magamnak péntek délre, így kihagytam :D. Többiektől később megtudtam, nem sok mindet hagytam ki, jelképes az egész.


Szóval nem kell félni, a levélben lesz gyújtós bőven, amin le van írva szépen minden, de emellett lehet érdeklődni ismerősöknél is akik oda járnak, hogy mi hogy zajlik, vagy bemenni az egyetemre, TO (Tanulmányi Osztály)-on segítőkészek, vagy fel is lehet őket hívni (telefonszám pedig egyetem honlápján előhalászható).

2011. júl. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kb egy hét múlva megkapod a levelet a sulitól, amibe minden benne lesz. beiratkozni majd szeptemberbe kell és csak személyesen lehet.
2011. júl. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én tavaly az enyémre több, mint két hetet vártam, a PTE pl. nem híres arról, hogy elkapkodná az ilyen dolgokat :D
2011. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ment a zöldkéz! :)

én tuti felhívom majd őket, mert halasztani szeretnék és azt nem tudom mikor kell majd velük közölni :)

2011. júl. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hosszú és a rövid válaszokat is. :) Már megérkezett nekem is a levél jó két hete. :)
2011. aug. 11. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!