Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? Koleszosnak lenni vagy "bejárósnak" lenni?

Figyelt kérdés

Tehát ha egy másik városba vesznek fel és így koleszos leszel , vagy ha közel laksz az egyetemhez?


És téged hova vettek fel?Én bejárós leszek , kb 1óra az út. nektek?


2011. júl. 24. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy neked hogy jobb. Mennyire tudod kihasználni az utazási időt. Ha nem kell hánynod az olvasástól járművön, akkor simán tudsz tanulni, amíg utazol, és így nem vész kárba az utazással eltelt idő + még a kolit sem kell fizetni, csak a bérletet (ami akkor sem rossz, ha kolis vagy). Viszont a koli az egy önállóságot, úgymond egyedül élsz. Akkor válhatsz le a szüleidről.

Mindkét esetre ismerek példát. A sulimba voltak akik a 40 percnyi utat minden nap megtették busszal, de volt, aki inkább kollégiumba lakott. Ha kiszámolod az ingázók egy héten 6,6 órát buszoztak.

Neked melyik éri meg?

bejárós: -2 óra naponta, hidegben, forróságban várni a buszra, amit sokszor lekéshetsz, ha sokan vannak a buszon végigállni

kolis: el kell viselned másokat, önállóvá kell válnod, sütni-főzni kell magadra


18/L

2011. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
pesten lakom , tehát annyira nem ráz meg az az 1 óra utazás :)...nemtom miért de sztem ez nem sok :)
2011. júl. 24. 17:11
 3/6 anonim ***** válasza:
én is bejárós leszek szeptembertől pestre. nekem jobban megéri a bejárós, olcsóbban megúszom és nem nagy dolog az az 1 óra utazás:) fárasztóbb lesz de nekünk anyagi okok miatt megéri.
2011. júl. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pesten laksz és Pestre is fogsz járni? Akkor csak kíváncsiságból kérdezed? Amúgy a kolik sincsenek feltétlenül közel az iskolához. Az, hogy melyiket választanád, meg személyiségfüggő. Én inkább utaznék naponta akár 2 órát, mint hogy egy kis lyukban lakjunk hárman, penészes falak között, és nekem kelljen félrevonulni tanulni, ha a szomszédban bömböltetik a zenét. De van aki szerint meg ez a buli.
2011. júl. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
persze :D... mért attól h itt lakok ugyanúgy "bejárok" az egyetemre :)
2011. júl. 24. 17:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Én napi 30 percet fogok vonatozni, kolit amúgy sem kapnék szociális helyzet alapján, meg nem is kellene... Ki tudnám használni, mindössze a korai felkeléshez kell hozzászokni.
2011. júl. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!