Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE-TTIK, avagy melyik...

SZTE-TTIK, avagy melyik kollégiumot válasszam? Öthalmi vagy Herman?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 19:06
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Illetve, honnan tudni, hogy ha az Öthalmit jelölöm, akkor az új vagy a régi épületbe kerülök?
2011. júl. 24. 19:09
 2/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Az Öthalmi igaz, hogy messze van a sulitól, de nagyon otthonos és most, hogy a régi épületet is újítgatják (új ablakok, laminált padló, hűtő..), jobb állapotban van a többihez belvárosi kolihoz képest. Koli jelölésénél úgy tudom van olyan, hogy Öthalmi Diáklakások (ez a régi) és Öthalmi Kollégium (ez az új).A Hermant nem ismerem, de arról sem hallottam rosszakat :)

ex-halmis

2011. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen messze van de az nem zavar tulajdonképpen. Csak egyik Öthalmis oldalon láttam képeket a szobákról az újról és valami nagyon jól nézett ki. Új bútorok, fürdő, konyha és ha már messze van de legalább abba kerüljek. Csak nem tudom fel van e tüntetve hogy választhatok a Diáklakás és a Kolesz között és ha igen akkor meg nem tudtam melyik az új és melyik a régi. De akkor a kolesz az új. Gondolom azért megoldhatók a bejárások, tehát nem olyan lehetetlen azért. A másik hogy a kolesz megpályázása csak akkor kezdődik mikor a borítékkal küldik a dolgokat ugye? Tehát addig nem fogják előlem elhappolni a helyeket, amíg én nyugisan a vastagborítékot várom? Illetve ha még vannak valamilyen jó ötleteid tippjeid így első évre kolesszal vagy TTIK-val kapcsolatban szívesen hallgatom. :D
2011. júl. 24. 20:17
 4/22 anonim ***** válasza:

A felsőbbéveseknek már rég volt határidő, sőt, fellebbezés is, és meg van adva, mennyi helyet kell fenntartani a gólyáknak, most már csak nekik kell jelentkezni. Ergo senki nincs, aki elhappolhatná a helyet :P

Anno én is az új épületbe akartam bekerülni, mert de szép, de jó, stb. Cserébe ezért ott számít a határidő a befizetésénél - régiben nem szívóznak vele, és van egy jófej karbantartónk :). A régiben vagyok, de nekem ez sokkal otthonosabb, mint az új - és az sem mellékes, hogy nálunk van sütő, míg az újban csak egy rezsó.

A Hermanak inkább "rendes" kollégium jellege van, de azért az számít, hogyha pl biolos vagy, sokkal jobban jársz egy újszegedi kolesszal.


egy jelenlegi halmis :)

2011. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ :D A távolsággal tényleg nincs gond. Bioszos vagyok, de az Öthalmiból megoldom. De akkor elméletben választható hogy melyik épületbe akarok menni? Az a baj hogy a többi kolesznál a szobákról nemigen látok képeket se
2011. júl. 25. 14:36
 6/22 A kérdező kommentje:
A régi épületről vagy másnéven Diáklakásokról nincs képed? Vagy hogy kell elképzelni ott milynek az elrendezések?
2011. júl. 25. 14:50
 7/22 anonim ***** válasza:

Induljunk ki az új színvonalából (minden új, csilli-villi), és oszd le nagyon sokkal. A bútorok régiek, kicsit, de használatra teljesen alkalmasak. Tv csak elméletben van minden szinten a társalgóban - egyen láttam. Az ágybetét kb ugyanaz, csak újban kipofozva, a székek régiek (van a jó régi vaskeretes, meg az újabb műanyag, egyik ronda másik kényelmetlen). A szobákban laminált padló van, mindenhol máshol linóleum, amin az se látszik, ha koszos, de az se, ha tiszta, a konyhában miniatűr hűtő, meg gáztűzhely mellett az, amit viszel. Viszont mindenkinek jut egy nagy, meg egy kisebb polc. Az asztal nagyon kicsi, jóindulattal egyszemélyes, de egy laptop + 1 tál kaja elfér rajt. A célnak végül is minden teljesen megfelel, a mosogató 2 részes, mind2-be lehet bőven pakolni, csöpögtető van, ha valaki visz, mikró dettó, egyéb konyhai gépek szintúgy.


3 ágyas szoba: 3 nagyobb szekrény (vállfás), 3 kisebb szekrény, egy böhömnagy ágyneműtartó (én kb mindent ott tartottam), 3x2 polc egy kisebb asztal xar fiókkal, egy nagyobb 2 kevésbé xarral, ami egy embernek elég, így egy törvényszerűen asztal nélkül marad, amire egyébként sincs szükség, mert annyira xarok a székek, hogy úgyis az ágyon fogsz tanulni, pakolni meg lehet 2 kis szekrényre.

Viszont a karbantartó jó fej, mindent megcsinál, a lakásban minden javítható (sokszor nagyon hosszú listával mentünk hozzá, aztán láttuk, hogy azt is megcsinálta, amiről mi sem tudtunk :)), és lehet fúrni a falba (újban nem).

2 ágyas szoba: 1 nagy asztal, 2 nagy, 2 kis szekrény, 2x2 polc

1 ágyas: 1 kis asztal, többi 1értelmű

külön wc, mellette fürdő: zuhanytálca, csap (felette tükör, meg egy kisebb polc), + hely a lakók cuccának - pl polcrendszer.

+ van egy kis előtér 2 fogassal, meg 1 cipőszekrénnyel.

Kommunikáción múlik a beosztás.

2011. júl. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Húú, hát köszönöm ez igen részletes volt. Ez segített eldönteni melyiket válasszam
2011. júl. 26. 13:51
 9/22 anonim válasza:
És melyiket választottad? :) Én is gólya vagyok, csak BTK-s. :)
2011. júl. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Jaj igen, és nekem is nagyon hasznosak voltak a részletes válaszok!! :)


A BTK-s gólya

2011. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!