Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A pótfelvételinél ugyan azok...

A pótfelvételinél ugyan azok a ponthatárok, mint az "éles" felvételinél?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2011. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem.
2011. júl. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tök durva, hogy így hirtelen majd új ponthatárt húznak :S

2011. júl. 24. 21:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi olyan nagyon durva ezen?

Ugyanaz a folyamat mint normál felvételinél:

Felvesznek x embert pótfelin, és az x. embernél meghúzzák a határt. Ennyi.

2011. júl. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként mi értelme lenne? Mind a ponthatár alatt vagytok, tehát akkor egyikőtök se jut tovább vagy mi? Szerintem nem vagy tisztában azzal, hogy hogy alakulnak a pontok, ami nagy hiba, mert egy min. 18 évesnek illene tudni, főleg, ha tovább akar tanulni
2011. júl. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
82%
Csak tájékoztatóul az utolsó hozzászólónak, hogy a pótfelvételin költségtérítéses szakok vannak meghirdetve, nem állami finanszírozottak. Tehát akit nem vettek fel "éles" felvételin, nyilván, ahogy mondtad, az állami finanszírozott ponthatárok alatt vannak. De ez nem jelenti azt, hogy a költségtérítéses pontok alatt is kell lenniük, mert elég nagy különbség van a költséges és állami ponthatárok között. Nem hinném hogy sokan lennének azok, akik a költséges pontokat sem érték el (már amelyik iskolánál). A pótfelvételin azért változnak a pontok, mert csak meghatározott számú hely maradt, és ha túl sokan jelentkeznek, így tudják kiválasztani a legjobbakat. Szerintem nem vagy tisztában azzal, hogy mit jelent a pótfelvételi fogalma, ami nagy hiba, mert ha válaszolsz egy kérdésre, akkor illene tudnod miről is van szó, főleg mielőtt elkezdesz oltogatni másokat.:)
2011. júl. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
16:02 tudom mi a pótfelvételi, és tudm is hogy működik. Esetleg te nem tudsz róla semmit -.-" nyomi
2011. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
47%
Ahogy gondolod...:) De akkor is hülyeséget írtál, erre akartam felhívni a figyelmed. Te világtalan.
2011. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem írtam h.lyeséget. Nézd csak meg a mostani ponthatárokat, szinte felénél ugyanaz a ponthatár fizetősre és államia is, mert sokan másoddiplomának akarják. -.-"
2011. júl. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Azért egy kicsit túlzás hogy szinte a felénél. A népszerű szakok többségénél a költségtérítéses ponthatár 200 körül mozog, az állami pedig 390 körül. Persze ez alól kivétel például a Corvinus, a BME stb. De most nem is ez a lényeg. Ahelyett hogy megpróbálnád mindenáron rámerőltetni a magad igazát, beláthatnád, hogy valamit elírtál az első hozzászólásodban. "Egyébként mi értelme lenne? Mindannyian a ponthatár alatt vagytok, akkor egyikőtök sem jutna tovább?" Mivel nem állami finanszírozott képzések vannak meghirdetve a pótfelvételin, ezért nincs értelme amit írtál. Illetve azt a kevés szakot tekintve, ahol valóban majdnem ugyanannyi az állami és költséges ponthatár, helytálló a kommentárod.:)
2011. júl. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!