Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételinél tényleg lehet...

Felvételinél tényleg lehet azért pluszpontot kapni, ha valaki romának vallja magát?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 21:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Természetesen nem.
2011. okt. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem, úgyhogy ne rohanj a boltba Bagarolért (amúgy se nagyon árulják már). Azért lehet pluszpontokat kapni, ha valaki hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű. Ez nem azt jelenti, hogy ő maga úgy ítéli meg, hogy neki nem jó, ezt emlékeim szerint a helyi önkormányzat bírálja el.
2011. okt. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
7%
hm.. érdekes, én úgy hallottam, hogy igen. és akkor is, ha terhes vki...
2011. okt. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Amúgy én is úgy tudom, hogy nem lehet mert a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzet leírásában ez nem számít. De egyik ismerősömnek egy hivatali személy mondta, szóval lehet benne valami :D
2011. okt. 22. 01:09
 5/21 anonim ***** válasza:
18%
Igen, jár rá pluszpont. Nem tom hol él az első két válaszadó.
2011. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

nem jár....

csak az a helyzet ami miatt adnak pluszpontot jobban illik a romákra, mint a magyarokra...

tehát pluszpontot adnak annak aki halmozottan hátrányos helyzetű, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt kap, a szüleinek kevesebb mint nyolc osztálya van, és a gyerek védelem alatt áll, ami 2 hetente történő kapcsolattartást jelent a gyermekjólétisekkel.

Na ezért jár pluszpont...

aki azt mondja, hogy önmagáért a cigányságért jár az téved... de ha annyira biztos magában, akkor linkelje be, amivel bizonyithatja az igazát...

nem kéne ennyit mocskolódni. Aki halmozottan hátrányos helyzetűként eljut odáig, hogy érettségizzen, attól nem kell sajnálni azt az 50 pontot..

2011. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Még jó ,hogy nem. Ennél nyilvánvalóbb diszkriminációt el sem lehetne képzelni.
2011. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
És miért is kéne nekik adni 50 pontot, mert halmozottan hátrányos helyzetű? A dolognak nem arról kéne szólnia, hogy a legokosabbak kerüljenek be a felsőoktatásba? Támogassák a hátrányos helyzetűeket természetbeni támogatással (tanszerek, ruhák, élelmiszer), de ne pluszpontokkal. Nem berúgdosni kéne őket az egyetemekre/főiskolákra - kiszorítva ezzel az esetlegesen alkalmasabbakat- hanem a helyzetükbő adódó hátrányukat kellene megfelelően kompenzálni. Amit nem értek, hogy a szellemi fogyatékosok is miért kapnak plusz pontot? Mi jön még, féllábúakból focicsapat vagy támogassuk a vak festészeket?
2011. okt. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

szerintem meg tedd össze, hogy nincsenek ilyen problémáid...

kívánom, hogy valami fogyatékosságod legyen, vagy olyan családban nőjj fel, ahol a szüleid elisszák a segélyt is, te pedig az öt testvéreddel vagy kénytelen egy matracon aludni.

Te lennél az első aki verné a mellét, hogy kapjon pluszpontot ebben az esetben.

Örüljél neki, hogy neked ezekszerint adottak a körülményeid és zavartalanul tanulhatsz...

2011. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
Képzeld el, nekem sem volt meg mindig minden a zavartalan tanuláshoz. Viszont ha olyan rossz helyzetbe kerülnénk, akkor azt hiszem nem az az 50 pont kellene a legjobban. A fogyatékkal kapcsolatos kívánságodra csak annyit, hogy viszont kívánom te tapló.
2011. okt. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!