Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges ugyanarra a szakra...

Lehetséges ugyanarra a szakra beiratkozni megint, és újrakezdeni államilag finanszírozott formában?

Figyelt kérdés

A kérdésem lényegben az volna, hogyha én most úgy érzem, hogy rettenet módon elszúrtam ezt az évemet, akkor lehetséges-e, hogy jövő évben újra felvételizzek ugyanerre a szakra, megint állami finanszírozott képzésre. Most vagyok elsőéves.


Kicsit részletekbe menően: Tudja esetleg valaki, hogy vajon kétszer ugyanarra a szakra be lehet-e iratkozni párhuzamosan? Ugyanis van diákhitelem. Tehát hogyha kiiratkozom szeptemberben, akkor négy hónapra rá el kell kezdenem törleszteni. Viszont hogyha maradok (passzívon mondjuk) akkor tudok ugyanoda még egyszer felvételizni? És ha már tudom, hogy felvettek, akkor kiiratkozni abban a szeptemberben, amikor megkezdem az újabb első évfolyamot?


Persze mindvégig államilag finanszírozott képzésről van szó.


Kérem, hogy az válaszoljon, aki tájékozott e téren, nem csak azt tudja ajánlani, hogy menjek a TO-ra, vagy inkább javítsak mintsem újrakezdjem. Felvenni a fonalat félidőben azért nem szeretném, mert ha valamit szakmának választok, akkor nem kettesekkel akarok átsiklani, puskák segítségével. Szóval szeretném ezt az egészet sokkal komolyabban venni, mint eddig, és úgy érzem, ezt úgy lehet, hogy ha megint nekikezdek, tiszta lappal.


2009. ápr. 5. 15:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja még valami: Most is államis vagyok
2009. ápr. 5. 15:06
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért nem kérsz inkább évhalasztást, és kezded újra szeptemberben? Minek ahhoz újra felvételizni? Ami vizsgát már egyszer megcsináltál elégtelennél jobb eredménnyel, azt a legtöbb helyen már nem lehet újra letenni, de szerinted ki a fenét fogja érdekelni, hogy az első félévben milyen jegyeid voltak? Még a diploma eredményébe is csak a szigorlatok, a szakdolgozat és az államvizsga számít bele, az a kutyát nem érdekli, milyen vizsgajegyek vannak az indexedben. Legfeljebb majd nem büszkélkedsz vele az unokádnak!:)
2009. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Két dolog miatt érdekelnek a jegyeim:


1. Nem véletlenül oktatják ezeket a tárgyakat, ha tényleg ezzel akarok foglalkozni, akkor meg akarom őket tanulni rendesen.


2. Én már a bolognai rendszerben vagyok, ahol a legjobb 15% mehet tovább mester képzésre, és ebbe beleszámít a három évi teljesítmény is, nem csak a szakdoga


Viszont arról nem tudtam, hogy lehet kérvényezni az évhalasztást. Akkor gyakorlatilag újrajárhatom az elsőt? Ha megvan az államin maradáshoz szükséges kredit számom, ugye nem leszek fizetős ha ezt választom?


Köszönöm a válaszokat előre is!

2009. ápr. 5. 15:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ezzel a bolognai módival már nem vagyok tisztában, én még a régi rendszerben diplomáztam. Nekünk akkoriban a magasabb ösztöndíjhoz kellettek a jó jegyek, és előfordult, hogy egy-egy rosszul sikerült vizsga után sikerült megbeszélni a tanárral, hogy jegybeírás helyett inkább javíthassunk. Hogy van-e bármilyen mód a már bejegyzett érdemjegyek javítására, arról a saját egyetemed/főiskolád tanulmányi szabályzatában olvashatsz. Elméletileg létezik ilyen.
2009. ápr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen létezik ilyen szabályzat, de nekem van olyan "csoporttársam" aki felvételizett újra, habár ő még a régi rendszerben kezdett, négy éve most felvételizett, és csak költségtérítéses helyre vették fel.

Azért felvételizett újra mert kicsúszott az ütemtervből....

És most meg kell csinálni a majd mindent újra, kivéve azokat ahol rendes tanárok vannak és elfogadják a régi jegyeit. De a TO ilyen szempontól biztos segít, illetve a TVSZben (tanulmányi- és vizsgaszabályzatban is benne kell lennie. Biztos benne van.

Sok sikert!

2009. ápr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2009. ápr. 5. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!