Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az OKJ-s képzés beleszámít az...

Az OKJ-s képzés beleszámít az államilag támogatott 12 félévbe?

Figyelt kérdés
Nem vettek fel főiskolára, és okj-n gondolkozok. Érdemes elvégeznem egyet, vagy inkább halasszak egy évet?
2011. júl. 27. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem számít bele. És az első okj-s képzés 22 éves kor előtti kezdéssel még ingyenes is.

Vagy nyelvet tanulj, vagy okj-t végezz. Azt, amiből többet fogsz később profitálni, és el is tudod végezni.

2011. júl. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha szakközépiskolában teszed akkor tanulói jogviszonyod van és nem számít bele. Ha egyetemen végzed el mint felsőfokú szakképesítés akkor beleszámít.
2011. júl. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igen, szakközépiskolában szeretném letenni. de ott az van h tandíjmentes és államilag támogatott képzéseink. az ATALANTA ÜZLETI SZAKKÖZÉPISKOLÁRÓL van szó. szóval azért nem értem ezt az egészet....:S mert akk miért van az ott, h államilag támogatott képzések??

és figyeljetek már..ha én elvégzek ott egy okj-t, utána én mehetek főiskolára is okj-t tanulni ingyen?

kifejtem. szóval a 2.válaszoló azt írta(írtad), hogy ha már főiskolán végzem egy felsőfokú szakképzést, akkor levesz a támogatott féléveimből. tehát ha elvégzek egy felsőfokút szakközépiskolában(12félév marad), és aztán felsőfokút főiskolán(12-4félév) ????

2011. júl. 27. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:

nem értem min gondolkozol... 8 félév alatt azért lehet szerezni egy alapdiplomát...az okj-val meg csak jól jársz a pluszpontok miatt, ráadásul ha oda mész fsz-re, ahová rendes képzésre is akarsz járni, rengeteg tárgyat el tudsz majd fogadtatni, plusz lesz még egy szakmád is


ehelyett tök értelmetlenül nem csinálnál semmit 1 évig??

2011. aug. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hülye vagy? dehogynem, már beiratkoztam az iskolába.
2011. aug. 16. 00:04
 6/7 A kérdező kommentje:
jah.. azt még nem mondtam:D
2011. aug. 16. 00:04
 7/7 anonim ***** válasza:
-_-'
2011. aug. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!