Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mégis mi kell egy középiskolát...

Mégis mi kell egy középiskolát kezdő lánynak (tanszer)?

Figyelt kérdés
Egy apuka vagyok, és sajnos úgy alakult, hogy a házasságom válással végződött, a kisfiam az édesanyjánál a nagylányom nálam maradt. Vele vagyok nagy problémában. Most, hogy kezdi a középiskolát mégis mit vegyek neki? Mármint jó gondolom, füzetek, toll, ceruza..stb., de mégis mennyit és mit? Direkt kerestem de nem találtam az iskola honlapján ilyen tanszer vásárlási segítséget (az általános iskolánk honlapján volt ilyen) Tejesen tanácstalan vagyok, ezt eddig mindig az anyukájával csinálták. Segítsetek!
2011. júl. 27. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Matek-fizika-kémia-> 3-4 db kockás füzet

Többire vonalas kell. Kb. 10 db. Sztem ez így év végéig kitart.

Dobjatok bele 1-2 db sima füzetet is, hátha szükséges.

Nefeledd, nagy füzetek legyenek!! Gazdaságosabbak és áttekinthetőbb lesz az anyag.


Könyvekre borítót venni. 20-30 db. + címkék.


2db kék toll, fekete-piros toll. Két darab ceruza + hegyező + radír. Színesceruzák, esetleg szövegkiemelők. Hibajavító.


Ennyi az egész, ennek egy évig ki kell tartania, nekem mindig kiszokott.:D


Ha új sulit kezd a lányod, megérdemel egy új táskát tornazsákkal. :)) Tesire cipő, rövidnadrág.


Hajrá.:P Amúgy semmivel sem különb, mint az általános suli, ugyan azokat vegyetek, amiket eddig. Lánykás bizos fogja azért tudni a dolgokat!!!

2011. júl. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan kell majd grafitceruza, toll, színes ceruza (elég csak néhány szín a matekpéldákhoz), vonalzó, körző, füzetek, tornazsák, iskolatáska.

Kelleni fog még majd szögmérő, számológép, rajzfelszerelés, stb., de azokat nem érdemes előre megvenni. Ugyanis a tanárok el fogják mondani, mit használhat és mit nem. Például nálunk csak papír szögmérőt használhattunk, meg elmondták, milyen számológépet vehetünk és milyet nem - aki előre megvette a drága cuccot, az bukta, mert újat kellett vennie.

Az első héten mindent el fognak mondani a lányodnak, mi kell, meg ha van valamilyen első szülői, arra mindenképp menj el, ott is hasznos dolgokat fogsz megtudni.

2011. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A füzetekből érdemes venni fajtánként 4-5 darabot, a legjobban akkor jár ha nagy alakú spirál füzetet használ.


Biztosan kell majd vonalas (4-5 db), kockás (4-5 db), (1-2 db) sima, francia kockás (2 db), és legalább 1 szótár füzet. Ének órája nem tudom lesz-e, ha lesz akkor kell ének füzet is.


Rajz óra sincs minden középiskolában, de ha neki lesz akkor kell venni ehhez is felszerelést (pl. rajzlap, műszaki karton, jó minőségű grafit, esetleg festék, tempera stb).


Lényegében ezek a dolgok úgyis az első két hétben derülnek ki, és attól függ, hogy a tanárnak éppen milyen elvárása van, tehát nagyon tervezni nem lehet előre...


Ezeken kívül kellenek grafit ceruzák, színes ceruzák, kiemelő filcek, tollak (kékből legalább 3-4 db, fekete 1 db, zöld 1 db, piros 2 db), vonalzók (egyenes, 2 db derékszögű), körző, szögmérő, radír, írólap 2-3 csomaggal.


Fontos a számológép is, itt érdemes beruházni még az elején valami komolyabb (tudományos) gépre, amivel később tud számolni tangest, sinust, cosinust stb.


[link]


[link]


[link]


Borítókat tudjátok előre megvenni a könyvekre, és a füzetekre. Illetve érdemes beruházni 1-2 mappára + "bugyikra", amiben az anyagait (iskolából kapott papírokat) esetleg rendszerezni tudja. Így ezek nem gyűrődnek össze, illetve nem vesznek el!

2011. júl. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! A táskát, a tornazsákot, na meg pár új ruhát az édesanyja veszi vele együtt. Ezt már megbeszéltük,és szerintem így sokkal jobb, így legalább ő választja, és nem fogja leharapnia fejem, ha hazaállítok valami olyasmivel, ami nem tetszik neki. Esetleg tudnátok még segíteni? Ugyanis mi nem abban a városban lakunk, ahol az iskola van, a lányom kollégista kar lenni. Magyaráztam neki, hogy ott nem feltétlen fenékig tejfel az élet, de én is kollégista voltam annak idején, én szerettem. Elengedtem. Ez a kollégium nem koedukált, tehát sima leánykollégium, oda miket érdemes vinni?( Mármint mondtam én is kollégista voltam, tudom kellenek lakatok, ruhák,orvosi igazolás stb..., de azért itt mégis lányok laknak. Mi nálunk fiúknál elég volt 2 póló, 6 alsónadrág, két nadrág, tisztasági és kész, gondolom a hölgyikéknek azért több igénye van nemde? Persze megbeszélném a lányommal is, de nem tudom, ugyanis Aug.30-ig táborban van Szlovákiában. Külön ki volt kötve, hogy mobilt nem vihetnek, van a nevelőnél.Ennek nem örültem. Na de tudtok esetleg ebben is segíteni?)
2011. júl. 27. 16:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Kollégiumba alapvetően az kell, amit általában használ. Ruhák, kell iskolai is, szabadidőruha, hálóruha. Ha nem adnak, akkor ágynemű. Mobiltelefon, töltő (érdemes keríteni egy plusz töltőt, mert az ember el szokta felejteni magáal vinni, amikor hazautazik). Tisztálkodószerek, piperecuccok, fogkefe - ezt úgy érdemes, hogy adsz neki pénzt, hogy ott vegye meg. Így ezt sem kell hurcolni hazautazáskor. Tányér, pohár, evőeszközök, hajszárító, törölköző, zseblámpa, hajszárító. Két papucs: egy a kollégiumban mászkálásra, meg egy gumipapucs, amiben tud fürödni. Lázmérő, alapvető gyógyszerek. Kis varrókészlet, pillanatragasztó. Laptop, ha nincs wifi, akkor mobilnettel. Ha nincs neki, vagy nem vihet laptopot, akkor szótár a tanult nyelv(ek)ből. Sebtapasz. Valamint egy-két személyes tárgy, ami otthonossá teszi a kollégiumot.

Ezen felül is lehet, hogy kelleni fog ez-az, legyen nála pénz. Legokosabb, ha nyitsz neki egy bankszámlát, amire szükség esetén tudsz neki utalni, ha hirtelen kell osztálypénz vagy ilyesmi.

Legyenek nála az iratai, különösen a tb kártya. Nagyjából ennyi. Ja és az írószereket is ott érdemes megvenni, hogy ne kelljen cipelni. Első nap városnézés keretében el tud menni drogériába, írószerboltba.

2011. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, egyik hajszárító mínusz, egy elég :D viszont kell ünneplős ruha pl. évnyitóra, valamint jó, ha van egy kis vasalója (ha a kollégiumban nincs vasalószoba). Meg mosópor, hogy ha hirtelen ki kell mosni valamit, akkor ne kelljen mosodába mennie.
2011. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most megyek tizedikbe, nálunk (8 oszt. gimi) sosem izgatták magukat különösebben a cuccok miatt, csak hogy valami legyen, és lehetőleg mindig ugyanaz. Nem tudom, mennyire faxnisak arrafelé, de érdemes úgy vásárolni, hogy fogod az órák listáját (gondolom tudod, hogy milyen tárgyai lesznek a lányodnak), és mindegyik órára veszel egy alkalmasnak tűnő füzetet. Tartalékot nem érdemes felhalmozni, mert az első héten úgyis mindenki lediktálja, ha van valami extra igénye, és mindenképpen kell még egy kört futni az ápiszban. (Pl. rövid méretű, nyolcdarabos színesceruza-készlet földrajzórára, kétoldalas, domborzati mintás, kivágott Mo. térképsablon körberajzolásra... Eszelős.)


Matek - kockás füzet (kellhet még sima, de arról szoktak nyilatkozni)

Nyelvek - vonalas + szótárfüzet

Magyar - vonalas

biosz, kémia, fizika - nálunk tesznek rá, szerintem amibe jólesik neki jegyzetelni, de ha finnyás a tanár, kockásat akar majd az utóbbi kettőhöz.

töri - ? ugyanaz, csak vonalassal

művtöri - sima


A többi szerintem még ennyire se érdekes, viszont egy jó sulinaptár sokat számít, praktikus, ha a napoknál van annyi hely, hogy felírja az aznapi leckét, bár nem ismerem a szokásait.


Sok sikert! :-)

2011. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Írószerkészletben tanácstalan vagyok, te tudod, mekkora a lányod igénye, ha kell valami, úgyis megmondják. Nálunk van, aki kék tollal kihúzta az évet, mások külön tolltartót hordanak a sok kacatnak...

2011. júl. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Papír
2017. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!