Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az építőmérnök...

Mi a különbség az építőmérnök és az építészmérnök szak között?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. júl. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Lényegében az építészek családi házakat, emberi tartózkodásra alkalmas épületek homlokzatát tervezik, valamint településrendezéssel foglalkoznak.

Mi építőmérnökök csinálunk minden mást. Hidakat, utakat, vasutat, gátakat, erőműveket, földművet, támfalat, mélygarázst, parkolóházat, víztornyot, alapozást, folyószabályozást, közműveket, alapozást és még rengeteg mindent tervezünk, ellenőrzünk, fenntartunk, kivitelezünk. A mi hatáskörünkbe tartoznak az építészek által tervezett nagyobb épületek tartószerkezetének, alapozásának tervezése is. Továbbá vannak mérnökök aki mérnökgeológiával (talajfeltárás), földméréssel foglalkoznak.

Az építészek szakmája inkább művészi, az építőmérnököké inkább műszaki.

2011. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kihagytam, hogy az épületek alaprajza is az építészek asztala.


Mindkét szakma nagyon szép, sok a kihívás, izgalmas, nagy szakmai tudást igényel, csak sajnos jelenleg elég kevés a munka, pár éven belül talán lesz némi fellendülés az építőiparban.

2011. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Építészmérnökként mennyi az esélyem, hogy el tudok helyezkedni? És hol tudok elhelyezkedni?
2011. júl. 28. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Én építőmérnök vagyok, most csinálom a mesterszakot, így nem igazán vagyok képben a dologgal, amennyire tudom az építészek zöme közel önköltségi áron dolgoznak, mert sokan vannak és kevés a munka. Az építészmérnök diploma előnye az, hogy csak a BME-n képzik őket, illetve kicsit részletesebben tanulnak tartószerkezet-tervezést.

Építész diplomával általában magánvállalkozásban, vagy kisebb tervezőirodákban dolgoznak tervezőként. Az építészek egy része FEMÜV (felelős műszaki vezető), de ezt építőmérnökként, vagy technikusként is lehet csinálni, szóval nagy a konkurencia.

2011. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. júl. 28. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!