Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi a különbség a Business...

Mi a különbség a Business Studies és az Economics szak között?

Figyelt kérdés
Angol egyetemre szeretnék jelentkezni, de nem értem pontosan melyik szak mit takar.
2011. aug. 16. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

a business studies az üzleti-managment tanulmányokat jelöli

az economics meg a gazdasági szakot

2011. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
és melyik egyetemre készülsz:)?
2011. aug. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az első jól írta

az egyik a manageléssel foglalkozik valamint az üzletfejlesztéssel a másik a közgáz szak


olyan mint itthon a gazdálkodás managment és az alkalmazott közgazdaság közötti különbség

bármelyk magyar egyetem honlapján megnézheted a hivatalos fordítást

az egyik GTK a másik KTK


bocs, de ha ennyire nem megy az angol akkor maradj még itthon egy évet és fejleszd, mert az első fél évben kegyetlenül kiszórnak

ez nem szemétkedés csak jó tanács

a mastert én is kint csináltam

2011. aug. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az angolok vagy amerikaiak, ha üzletről, üzletkötésről van szó, vagy valami olyasmiről, ami kifejezetten egy vállalat tevékenységéhez és a sikeréhez kötődik, azt mondják: business (üzlet). Ha egy ország vagy egy régió gazdasága, az ott élő emberek és vállalkozások gazdasági viselkedésének eredménye kerül szóba, akkor azt mondják: economy (gazdaság).


Ők ezt nagyon komolyan megkülönböztetik az egyetemi oktatásban. Egyáltalán nem mindegy ugyanis, hogy valakiből egy üzleti guru lesz vagy egy közgazdasági szakértő. Az egyiket a "business schoolokban" képzik, az marketing, kereskedelmi, vezetési-szervezési, tanácsadási vagy éppen vállalati pénzügyi és számviteli képességeit fejlesztik a hallgatóknak. A másikat pedig az egyetemek "economics" képzésein, ahol kifejezetten olyan elemzési technikákat mutatnak a hallgatóknak, hogy képesek legyen vizsgálni és megérteni egy társadalom gazdasági folyamatait, előre jelezni a gazdasági teljesítményt, az inflációt vagy a gazdasági válságok valószínűségét.

2011. aug. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!