Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A munkahelyemen nem engedik...

A munkahelyemen nem engedik hogy tanuljak, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, egy közintézményben dolgozok, középfokú végzettséggel. Korábban tanultam levelezőn fősulin, csak 1 éve nem tanulok, mivel passziváltam két félévet. Tehát most kéne vissza mennem, mert többet nem passziválhatok egyhuzamban. De a munkahelyemen nem engedik hogy tanuljak, mert nekik akkor többet kéne fizetni ha elvégezném a fősulit. Viszont nem szeretnék megragadni itt, hogy középfokú végzettségem van, és az is ki szeretném használni, hogy egy fősulira már bejutottam. Még akkor sem engednék hogy tanulja, ha átmennék olyan szakra ami hasznos lehet a munkám során. Ugyanakkor a mai világban egy munkahely nagyon nagy kincs. Mit kéne tennem? Hallottam olyat, hogy valaki perelte ezért a munkahelyét... azért ezt kicsit durvának tartanám, de van valami ötletetek? Eltitkolni sem tudom, mert olyan helyen dolgozom ahol utánam tudnak nézni, tanulói jogviszony stb..
2011. júl. 27. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
tanulj, és ha kirúgnak, hát kirúgnak. 10-20 év múlva sokat fog érni, hogy neked van felsőfokú végzettséged.
2011. júl. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Helyedben sos felkeresnék egy munkajogi ügyvédet... Ha jogilag megteheti a munkáltatód, hogy nem enged tanulni, keresnék másik munkahelyet...

Ha nem teheti meg, akkor lehet h elég egy munkajogi per kilátásba helyezése is... de persze lehet h a vége mindenképpen új munkahely lesz...

Veszni akkor sem hagynám, akárhogyan is, tanulnék! Nagyon nehéz később újrakezdeni!!! Tudom, mert 30-on felül diplomáztam, munka és gyerekek mellett... Későn érő típus vagyok :-)

2011. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
konkrétan a munkatársamról beszéltem, aki évekkel ezelőtt perelte a munkahelyét mert felsőfokút akart. Megtarthatta a munkahelyét, ha lemondott a diplomáról.. ez lett az eredménye a több éves pernek. :S Kis városban lakom, barátnőim évek óta munkanélküliek, örülök h van munkám, nade had tanuljak már.. :S
2011. júl. 27. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.


Nem kell többet fizetnie utánad.

Csak akkor kell többet fizetnie ha a diploma elvárás az állás betöltéséhez.


Lehet diplomád de ha az nem elengedhetetlen az álláshoz akkor nem kapod meg a diplomás minimálbért!


Nézz utána neten vagy kérdezz meg egy munkajogi ügyvédet aztán győzd meg a feletteseidet!

2011. júl. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen munkahely ahol utána tudnak nézni, hogy van-e tanulói jogviszonyod? Egyáltalán lehetséges, hogy kiadnak ilyen információkat? A vizsgákat, órára járást szerinte meg lehet oldalni szabadságból, betegállományból, ill., ha vagy valakivel olyan viszonyban, akkor elkérheted az órai jegyzeteket. Mivel közintézményben dolgozol, akkor a közalkalmazotti vagy a köztisztviselői táblázat alapján állapítják meg a fizetésedet és ha magasabb lesz a végzettséged, akkor magasabb bért is kell kapnod. (Én legalábbis így tudom.)
2011. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
én is úgy tudom, hogy ha magasabb végzettséget szerzek, akkor fizetésem is magasabb, nem úgy van hogy ha ki akarja fizetni a munkáltató akkor kifizeti, ha nem akarja akkor nem..
2011. júl. 31. 18:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Amennyiben pedig az adott munkához nem szükséges az egyetemi végzettség, akkor az ellátásához elvárt végzettséghez igazodik a fizetés. Értsd: Ha olyan munkáról beszélünk, amely végzéséhez 8 általános a követelmény, annak megfelelő fizetés jár."

lásd:

[link]

2011. júl. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!