Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akiknek...

Vannak itt olyanok, akiknek halvány lila dunsztuk sincs, hogy mit tanuljonak az egyetemen?

Figyelt kérdés

Közgázra járok, idén voltam első éves. Valahogy nem az én terepem ez a közgáz, nem szívesen tanulom, nem érzek rá a dolgok lényegére, és néha kínszenvedésként élem meg az egészet.


Nem tudom, hogy merre vegyem az utam, félek otthagyni, máshova íratkozni, állandóan arra gondolok, hogy mi lesz, ha az sem jön be.

Bárcsak volna egy szilárd elhatározásom, hogy én ezt vagy azt szeretnék tanulni, de nincs, teljesen tanácstalan vagyok, a szüleim egyre csak visszafognának, hogy de bizony, ez egy nagyon jó szakma, ezt az egyetemet végig kell csinálni, én félek nekik ellenszegülni, és nem tudom, hogy mit kezdjek az életemmel.



Járt már valaki hasonló cipőben?


2011. júl. 28. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én hasonlóan voltam, 12. osztályban fogalmam sem volt, merre menjek továbbtanulni, matek-fizika osztályba jártam gimnáziumban, és végül kikötöttem az infó szakon, mert pár évfolyamtársam is odament. Elvégeztem a 2 félévet, de utáltam a programozást, meg úgy valahogy minden rossz volt. Végül otthagytam az infó szakot, elvégeztem egy OKJ képzést, próbáltam munkát keresni, kimentem Németországba au-pairnek.. de amikor más ötletem már nem volt, mégiscsak oda jutottam, hogy muszáj egy egyetemet elvégeznem, mert egy gimnáziumi érettségivel semmire sem megyek.


Most egy mérnöki szakot kezdtem el tavaly, és igazából ez sem érdekel jobban, mint annak idején az infó, de az érettségi óta eltelt 7 év alatt beláttam, hogy muszáj elvégezni valamit. És mivel továbbra sincs semmi konkrétabb ötletem, most már ezt el is fogom végezni. Sőt, most már bánom egy kicsit, hogy otthagytam annak idején az infót.


Így azt tudom mondani, ha van egy konkrét irány, amit a közgáz helyett csinálnál, akkor csináld azt, de ha nincs, akkor mindenképpen fejezd ezt be. Mert ahogy te is megállapítottad, semmi garancia nincs rá, hogy ha most elkezdesz valami mást, az jobban passzolna hozzád.. És csak az évek fognak telni.. Közgáz diploma után még mindig csinálhatsz mást, ha akarod, akár teljesen mást is.

2011. júl. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megcsináltál 1 évet belőle. Nem tudom hány éves képzés, gondolom 3 vagy 4 lehet. Ne hagyd ott. Főleg, ha nem tudod mihez kezdj. Csináld végig, diplomázz le, közben dolgozgass, ha van időd, próbálj ki különböző diákmunkákat, hátha találsz valamit ami érdekel. Ha zsebedben a diploma, akkor ahhoz mindig visszanyúlhatsz. Nem muszáj azzal elhelyezkedni, de ott lesz, és ha máshogy nem megy akkor azzal is kereshetsz állást. De lehet, hogy elmész pl pincérnek egy kávézóba, tök boldog leszel és többet keresel, mintha diplomád lenne. Sose lehet tudni. De így legalább megnyugszanak a szüleid, hogy megtettek mindent és a gyerekük lediplomázott tehát sikeresen felnevelték. Gondolom erről van szó nagyjából, én is ezért megyek egyetemre. HA tehetném nem mennék, de így talán majd leszállnak rólam és egyszer csinálhatom amit akarok.

20/L

2011. júl. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek, aranyosak vagytok!


Te kedves utolsó mire jársz?

2011. júl. 28. 12:00
 4/7 anonim válasza:
Én ugyanebben a helyzetben vagyok annyi különbséggel, hogy idén jelentkeztem. Fel is vettek, csak már annyira nincs kedvem ide járni. Sok felől hallottam, hogy nem lesz munkahelyem, és ez is csökkentette a lelkesedésemet. Egyébként én is közgázra mennék, csak most már teljesen tanácstalan vagyok hogy mit tegyek. Ha van kedved beszélgetni, írhatsz privátot. (Tényleg érdekelnek a tapasztalataid, hogy te mit hallottál a szakról stb., meg hátha én is tudok segíteni :))
2011. júl. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: ment a mail. :)
2011. júl. 28. 13:15
 6/7 anonim ***** válasza:

11:45 vagyok

Engem most vettek fel környezetmérnökire. De hazudnék, ha azt mondanám, hogy ez álmaim netovábbja. Persze nincs vele semmi bajom egyelőre, csak nem ez az amiről álmodtam. Igazából nincs is olyan amiről álmodtam volna, valami meg kellett, ide tudtam, hogy lesz elég pontom és tuti felvesznek, érdekel is kicsit, szal gondoltam hátha megszeretem.

2011. júl. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én pont emiatt kezdtem csak el 27 évesen az egyetemet,mert addigra nőtt be a fejem lágya,addigra jöttem rá,mit is akarok csinálni úgy igazából! 18-26 éves koromig meg elvégeztem okj-t,dolgozgattam,kipróbáltam sok munkát,hogy megtaláljam az utamat! Megérte! Most azt tanulhatok amit imádok és egész életemben ezt akarom csinálni! :)
2011. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!