Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy pszichol...

Mit lehet kezdeni egy pszichológia szakkal? Jó ötlet pszichológiát tanulni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 10:29
 1/2 (L) Bella (L) ***** válasza:
100%

Persze megéri. Milyen szempontból?

Mert szerintem a pszichológusnak tanulók nagy része egy magánpraxisban gondolkodik, hogy suli után rögtön halálra keresheti magát. Vagy mondjuk tanácsadóként. Ha meg nem magánpraxis, akkor úgy nehezebben élsz meg belőle.

De mint szakma gyönyörű, én látok benne fantáziát, én szerintem legszívesebben pszichoszomatikus betegekkel és kábítószerfüggőkkel foglalkoznék, devianciák...

Az emberi lélek működése minden bizonnyal az egyik legérdekesebb téma a világon.

2011. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

előzőnek: aki abban a hitben él, hogy rögtön suli után magánrendelőt nyithat, az nem való ide... van rá esély, de soksok évnyi terapeutaképzés és szakosodás után.

én azért választottam, mert tudom, hogy ez nem csak munka, hanem hivatás lesz számomra, szóval a megélhetés nem volt elsődleges szempont. ez a szívem csücske, így jártam. :)

2011. júl. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!