Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez jó ötlet lenne? Egy év...

Ez jó ötlet lenne? Egy év külföldön, és csak utána egyetem.

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy érettségi után kimennék külföldre egy évre, dolgozni. És csak utána kezdeném el itthon az egyetemet. De nem tudom, hogy ez jó ötlet lenne-e... Kaptam már hideget is, meleget is ezzel kapcsolatban, szóval érdekelne a ti véleményetek is.
2011. okt. 12. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a célod vele (vagy van-e egyáltalán). Ha nyelvtanulás, vagy nagyon kell az ott megszerzett pénz, akkor persze. Szerintem nem túl jó dolog kiesni a tanulásból, én ezért nem mentem. Ösztöndíjjal készülök kimenni egy külföldi egyetemre, és akkor nem csúszok el a tanulmányokkal sem.
2011. okt. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen jó. Az a hülyeség, hogy az ember felnőtt, de még mindig az iskolapadba vágyik, és nem próbálja ki magát új környezetben. Nagyon sokat lehet profitálni belőle, ha sikerül.
2011. okt. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nyelvtanulás és pénzgyűjtés is a cél.
2011. okt. 12. 21:28
 4/4 anonim válasza:
Szerintem a legjobb, ha vársz vele és elkezded az egyetemet, egyrészt a saját korosztályoddal tanulhatsz másrészt egy csomó egyetemnek van külföldi társkapcsolata, akiken keresztül dolgozhatsz. Ezt angolul internship-nek hívják. Utazz minél többet, de semmiképp se felejts el lediplomázni!
2013. júl. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!