Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van reális esélyem...

Szerintetek van reális esélyem kollégiumra?

Figyelt kérdés
SZTE-re vettek fel. Beadom a koleszba a jelentkezést, de erősen kétlem, hogy lenne esélyem kapni. Megmondom miért. 60 km-re lakom Szegedtől, szóval elég macerás lenne bejárni, de nem lehet rá azt mondani, hogy lehetetlen. A szüleim együtt élnek, testvérem nincs. Vagyis semmilyen hátrányos helyzetű nem vagyok. A szüleim mindketten dolgoznak, nem keresnek őrült jól, de annyira rosszul se hogy koleszra jogosult legyek. Mert gondolom nem azt fogják nézni, hogy van személyi kölcsön, meg autóhitel, hanem hogy keresnek ketten 260 ezret, aztán hogy abból mennyi marad az már senkit nem érdekel:( Szerintetek milyen eséllyel pályázom?
2011. júl. 28. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát...nem akarlak elkeseríteni, de engem 80 km-ről, egy testvérrel, egy munkanélküli szülővel nem vettek fel, pedig a másik szülőm sem keres 200-nál többet. :(
2011. júl. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, sejtettem.
2011. júl. 28. 11:53
 3/13 anonim ***** válasza:

A 60 km az nem számít olyan sokat, ettől még kapnál. A többi tényező viszont nem túl jó. :S A pontszámítás meg olyan, hogy a hiteleket egyáltalán nem veszi figyelembe. :(

Károlyiba vagy Öthalmiban alacsonyabb a ponthatár, ezek közül érdemesebb lenne megpróbálni valamelyiket. Azért nem mondom a Hermant/Mórát, mert csak egyet jelölhetsz meg, és oda azért ezekkel a paraméterekkel biztos nem vesznek fel.

2011. júl. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is kábé 60 kmre lakom,szóval nem is próbálkozok.Nézd meg hogy melyik karra milyen koleszt írnak,benne van a levélben.De ha mérnöki karra mész,én úgy hallottam,hogy felvesznek mindenkit.
2011. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ma 12:50

Rá ne hallgass, mert én már évek óta adom be a jelentkezést, és látom, hogy az utazási távolság csak nagyon kis szelete az egésznek. Van esély a Károlyiba vagy az Öthalmiba.

2011. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Őő,nem utasítottam semmire,szóval nem tudom,h mi a probléma. Azt írtam,hogy én nem próbálom meg,mivel közel lakunk,van 2 szülöm,testvéreim dolgoznak,nincs két gyerekem meg semmi fogyatékom.
2011. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Karközi koleszokba mehetek csak TTIK-s leszek. Szal Herman A, B, Móra, Károlyi, vagy Öthalmi. Ebből az Öthalmi nagyon kiesik az egyetemi városrésztől sztem, ezért azt nem gondoltam volna, de lehet hogy azt jelölöm ha több esély van bejutni. Aki jobban képben van, az javasolna, hogy hova érdemes a felsoroltjaim közül jelentkezni? És esetleg arra tudnátok válaszolni, hogy a kollégiumi árak között van-e valami különbség, vagy mindenhol ugyanannyi, és mennyi is az annyi? Köszi.
2011. júl. 28. 14:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Anno kb 6 évvel ezelőtt exem Budapestről ment Sopronba tanulni, ami 217 km. Édesapja akkor már évek óta halott volt, édesanyja akkor éppen agyvérzéssel feküdt kórházban, és volt egy 16 éves, gimnazista huga. Nem kapott koleszt. Azóta sem értem.

2011. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én se kaptam. Keresem az albit.
2011. aug. 18. 14:52
 10/13 anonim ***** válasza:
melyiket jelölted meg végül?
2011. aug. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!