Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemre ahova felvettek...

Az egyetemre ahova felvettek kéthetente pénteken, szombaton kéne bejárnom, mi történik, ha péntekenként nem tudok menni, mert dolgozok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:

most felmerül a kérdés, hogy minek jelentkezel olyan képzésre, amire nem tudsz bejárni?


Egyébként ez attól függ, hogy mennyire nézik a jelenlétet, és mennyire kötelező. De ez iskolaspecifikus dolog, szóval így 0 háttérinfóval még ha ismerném is a sulit akkor sem tudnék válaszolni.

2011. júl. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért szerinted sok olyan munkahely van ahol péntekenként nem kell dolgozni? Azért jelentkeztem,mert nem ezzel a munkával akarok foglalkozni,szívni,de addig is enni muszáj...
2011. júl. 28. 19:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz bejárni? Elvileg a munkáltatód KÖTELES elengedni, ha igazolod távollétedet az iskola miatt. Kérsz a tanulmányi osztályon egy igazolást, a főnöködnek meg leadod.


De egyébként én is jártam levelezőre jogon, nekünk nem volt kötelező bejárni 2 évig, de aztán már keményen katalógust vezettek, és nézték a jelenlétet.

Ha nagyonmáshogy nem tudod megoldani, kérj szabadságot.

2011. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Már miért lenne köteles a munkáltató elengedni munkaidő vége előtt, ha a munkámhoz képest egy teljesen irreleváns képzésre járok, amit ott nem is tudnék kamatoztatni? Ha a munkáltató küld el tanulni, oké, de ha én kitalálok valamit, akkor nem hinném, hogy kötelező.


Mondjuk azt nem tudod megbeszélni, hogy máskor tovább maradsz és így pénteken elengedjenek hamarabb? Vagy be kell menni a suliba az elején és kideríteni, hogy mennyire veszi szigorúan a jelenlétet. Ha nem, akkor nyert ügyed van. Ha igen, akkor meg kell próbálnod a tanárokkal megbeszélni, hogy mi a problémád és találjatok ki közösen valamilyen megoldást.

Ha tényleg tanulni akarsz, akkor biztosan meg tudod valahogy oldani.

2011. júl. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok,köszi a tanácsokat!

A helyzet a következő:hétfőtől-péntekig dolgozom 12:30-18:30

Egy magánintézményről van szó,szabadságom nincs,mert a nyári 4 hét zárás,plusz a karácsonyi el is viszi.A váltótársam aki délelőtt van,nem nézi túl jó szemmel /bár nem mondja,de érzem/ hogy én tanulni megyek.Idáig úgy tudtam,hogy csak szombatonként kell bejárnom,bent is úgy tudták,de kiderült,hogy péntekenként is.

2011. júl. 29. 09:14
 6/6 anonim ***** válasza:

ez mondjuk igaz hogy akkor köteles a munkáltató elengedni hha a munkádhoz való dolgot tanulsz, én értelmeztem félre, bocsi.


akkor csak annyit tehetsz még max, h igényelsz egyéni tanrendet majd, azokból a tantárgyakból amik péntekenként lennének... és felmenteted magad az óra látogatás alól.


miskolci egyetemen sokan csinálták így, azok akiket végképp nem enged el a főnök

2011. júl. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!