Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimnázium 9. osztály. Történel...

Gimnázium 9. osztály. Történelem pótvizsga?

Figyelt kérdés
Sajnos megbuktam 24-én lesz a vizsga. Már neki álltam pár napja, de igencsak félek tőle. Tudnátok valami tippeket adni mikre figyeljek oda meg ilyenek?? Év közbe sokat buktam azon, hogy az emberekről szinte semmit sem tudtam. Évszámok gondolom lényegesek lesznek. Hogyan tanuljak?? Irjam ki a füzetbe, vagy csak simán könyvből??
2011. júl. 29. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
kapcsold ki a netet.
2011. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy neked kőnyebb. :D Szerintem jobb, ha könyvből kiírod a lényegét külön lapra és onnan tanulod...és igen. Netet jó lenne kikapcsolni. Ez a bünti amiért év közben nem tanultál...
2011. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy te hova jársz, de nálunk a töri tanár megengedi az atlasz használatát, hiszen az érettségin is használhatod, abban pedig rengeteg puska van (amit nem te írsz bele...)
2011. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elsődleges, hogy a teljes tanévre vonatkozóan legyen egy jó óravázlatod. Ha év közben nem jegyzeteltél megfelelően, kérd el valakmelyik osztálytársadtól! Az óravázlatot szinte szó szerint tanuld meg, főleg akkor, ha az a tanár buktatott meg, aki pótvizsgáztatni fog, mivel ő azt fogja számonkérni, amit ő elmondott! Emellett természetesen az egyes témakörökhöz a könyvet is tanuld hozzá! Évszámokat tekintve írd ki őket külön, nem feltétlenül kell füzetbe, jobban jársz, ha az évszámokat és a hozzá tartozó eseményeket Excelbe írod. Így áttekinthetőbb lesz, és ha megtanultad őket, akkor tudod magad írásban tesztelni is (kimásolod az eseményeket egy másik munkalapra, majd fejből melléírod az évszámot, majd ellenőrzöd válaszaid helyességét). Évszámokat mindenképp addig gyakorold az említett módon, amíg hibátlanul nem tudod őket, mivel csak így lehetsz biztos teljesen a tudásodban! Sok sikert!
2011. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én mindig 5 ös voltam csak azért mert figyeltem úrán szerintem az a legnagyobb segítség pl évszámok ha kinyitod a 9.osztályos történelem könyvet pl Longobárdoknál(ez külön nincs benne) és szépen másolod és hangosan mond nem szégyen a javadra válik
2011. júl. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!