Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány pontot érnek egy közép...

Hány pontot érnek egy közép ill. emelt szintem megírt érettségi?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
az emelt szintű +40 pontot jelent... de érdemes megfontolni, hogy emelt szintet, vagy közép szintet választasz. ugyanis: ha középszinten érettségizel akkor annyi ponot ér az érettségid, ahány százalékos... pl írsz egy 82 %os érettségit. ezt utána duplázzák, az 164 pont. ha emeltszinten írsz, akkor az nyílván nehezebb, tehát általában ami amúgy 82%ot jelent, az itt csak 60-at... ugyanis emelt szinten, 60%-tól már ötös ha jól tudom... tehát azt duplázzák, ami 120 pont, ahhoz hozzájön a 40 pont, ami még mindig csak 160 pont... tehát közép szinten jobban jártál... szóval úgy érdemes emelt szintet csinálni, ha legalább 80 % fölött tudsz majd teljesíteni:) ez sem lehetetlen természetes, dee készülni kell rá :)
2011. júl. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a részletes kifejtést:)
2011. júl. 30. 23:14
 3/12 anonim ***** válasza:
jövőre már +50 pont jár az emeltért.
2011. júl. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Komolyan?

Honnan veszed?

2011. júl. 30. 23:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Mivel megemelkedik a 480-as ponthatár 500-ra, így a pluszpontokat is növelni kell. :)

Az első számításába pedig belekötnék. Ugyanis az emelt szintű érettségi is annyi pontot ér, ahány százalékos lett. Teszem azt, valakinek van egy 80% közép biosz meg egy 90% emelt kémia, az (80+90)*2+40 = 380 pont

Különben nem lenne értelme az emelt szintnek :)

2011. júl. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi??? az utolsó számítás egy baromság... az első a jó... két tantárgyat nem vonnak össze!!!! ez hülyeség :)
2011. júl. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az első a baromság. :) vagy legalábbis nem jól van megfogalmazva... tudod te mit jelent a duplázás? 2 felvételi tárgy átlagát veszed kétszeresen. úgyhogy a 3. válaszoló jót írt.
2011. júl. 31. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most akkor kinek higgyek? :D
2011. júl. 31. 09:24
 9/12 A kérdező kommentje:
Melyik válasz a hitelesebb? :)
2011. júl. 31. 09:24
 10/12 anonim ***** válasza:
a pontszámításnak három fajtája is van, és aki még nem érettségizik, és nincs benne nyakig a témában, az nem fogja megérteni... Egyenlőre elég annyit megjegyezned, hogy idén 40 pontot kaptak plusz-ba azok, akik emelt szinten érettségiztek. (egyébként én is kb. úgy magyaráztam volna, mint az első válaszadó) viszont jövőre, elvileg egyel több tantárgyat is kell választani, és egy tantárgyból kötelező lesz emelt szinten érettségizni.(emelett ezek szerint az elérhető összes pont is változik :)) De abból menj emelten, ami a legeslegjobban megy... bár gondolom, ez magától értetődik :)
2011. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!