Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » PTE - ÁJK osztatlan jogi...

PTE - ÁJK osztatlan jogi képzése érdekelne, hogy tényleg olyan nehéz mint ahogy mondják mik a nehezebb, vagy kevésbé nehezebb tantárgyak. És hát a római jog tényleg olyan nehéz mint ahogy mondják, hogy 10 emberből 8 elsőre biztos hogy megbukik?

Figyelt kérdés

Olyas valaki válaszára lennék kíváncsi aki vagy ott tanul vagy tanult, vagy éppen ugyanezen a szakon van csak más iskolában .

És ha lehet kíméljenek azok akik nem tudnak értelmesen válaszolni.A kivételeknek meg előre is köszönöm a válaszukat:)


2011. aug. 1. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

teljesíthető

akarat kell hozzá

és szeretni kell


előadásokon ott kell lenni

tanárok ismerjenek

minél több


folyamatosan kell tanulni, jegyzetelni stb.


római jognál nehezebb tárgyak is lesznek majd

tanulandó anyag sok

van unalmas része is

mint mindennek


életre szóló gondolkodásmódot ad

ezerszer többet ér, mint

bármely más szak


(egy jogász, aki nem Pécsen végzett,

de ismeri a viszonyokat)

2011. aug. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy segítettél :)

És hát most már úgy vagyok vele hogy érdemes lenne megpróbálni, meg hát akárhova megyek mindenhol tanulni kell, olyan nincs hogy az ölembe hullik minden, de ha valamit elkezdek azt általában befejezem.

Csak hát hallottam pár negatívumot, meg hogy nagyon telített de istenem manapság már mi nem az.

De még egyszer köszönöm válaszod. :)

2011. aug. 2. 22:01
 3/6 anonim ***** válasza:

igen, telített


igazság szerint egyedül a mérnök szakok azok ma

melyekkel könnyedén, jól el lehet helyezkedni


azok univerzálisak

2011. aug. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem jól kell szakosodni a mesterképzést illetően mert pl. céges jogászból igen kevés van viszont büntetőjogász, ügyvéd stb. egy csomó van! jól kell szakosodni az a lényeg!
2011. aug. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly végeztem az ELTÉ-n, úgyhogy csak azt ismerem, de azért elmondom a saját tapasztalatomat:

Először is: jogi egyetemen nem kell szakosodni, nincs olyan, hogy mesterszak. Diploma után el kell helyezkedni, és három év gyakorlat után lehet szakvizsgázni, ez a "szakosodás". De először el kell végezni az 5 évet, ami mindenkinek egyforma.


Valóban nehéz, sok a tanulnivaló, ugyanakkor én szerettem/szeretem. Szóval számomra könnyebb volt ez, mint pl. ha matekot kellett volna tanulnom.

A római jogban az a nehéz, hogy egyrészt sok benne a latin , másrészt elég sok mindent meg kell benne jegyezni. (Milyen esetre milyen "actio"-t használnál.)

De azért ne ijedj meg, meg lehet ezt is tanulni. :)

2011. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget:)
2011. aug. 6. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!